Nadvláda démonov v hororovom seriáli Diablero

Netflix zabojuje s mexickými démonmi.

Čo sa stane, keď sa naruší rovnováha medzi dobrom a zlom? Hlavné mesto Mexika už dávno opustili všetci anjeli a po nich zanechané prázdno zaplnili temné démonické sily. Tie si svoju nadvládu do sýta užívajú a z nevinných obyvateľov si spravili obyčajné bábiky na hranie. Túto hrozivú absenciu Božej dobroty viac nemieni tolerovať kňaz Ramiro Ventura, ktorého modlenie za príchod anjelských síl sa zaobišlo bez jasnej odpovede. Naopak, démoni sú si tak vedomí svojho postavenia, že sa neboja drzo a bez strachu kráčať medzi bežnými ľuďmi.

Kňaz Ventura však v kostole stretne Elvisa Infanteho, jedného z Diableros, skupiny ľudí bojujúcej proti démonom a za návrat rovnováhy medzi dobrom a zlom. Elvis je lovec démonov, v misii mu pomáha sestra Keta – Santera, teda kňažka zasvätená do karibského náboženstva Santería. So samotnými démonmi im obom pre zmenu pomáha Nancy, médium s nevídanou schopnosťou komunikácie s démonmi a ešte s väčším talentom démonickú silu absorbovať. Ramiro Ventura v ich odhodlaní zazrie svoj osud. No podarí sa hŕstke bojovníkov poraziť pekelné zlo?

Mexický seriál Diablero je voľnejšou adaptáciou románu El Diablo me obligó od Francisca Haghenbecka. V prvej sezóne si zahrali Christopher von Uckermann, Giselle Kuri, Horacio García Rojas, Dolores Heredia, Humberto Busto, Flavio Medina a Quetzalli Cortés. O scenáre sa postarali Pablo Tebar, Veronica Marza, Gibrán Portela, Luis Gamboa a José Rodríguez. Réžiu mali na starosti José Manuel Cravioto a Rigoberto Castañeda.

Diablero je z mexickej produkcie spoločnosti Morena Films exkluzívne pre streamovaciu službu Netflix. Na ňu seriál Diablero príde už 21.12.2018.

Trailer:

Zábery z traileru:

Plagát: