‚Muž v temnote 2‘ sa ukazuje v oficiálnom traileri

Muž v temnote sa vracia do našich životov.

Z antagonistu protagonista.

Muž v temnote (Don’t Breathe) si v roku 2016 získal srdcia žánrových fanúšikov svojim funkčným dôrazom na napätie a dvíhanie adrenalínu v krvi skrz postavu zrakovo postihnutého muža, ktorý sa v jednu mizernú noc ocitol v obkľúčení skupinky amatérskych zlodejov. Úlohy obete a „páchateľa“ sa ale rýchlo vymenili a s nimi aj pozície diváckeho fandenia – tiež len na to, aby sa v samotnom závere človek stal svedkom odpudivých, amorálnych odhalení.

Vytvoriť sequel sa zdalo byť nemožné, no svet filmového priemyslu si vie nájsť cestu. Už v roku 2016 režisér a scenárista Fede Álvarez odpracoval prvé idey pokračovania, ktoré producent Sam Raimi označil za geniálne. Spolu-scenárista prvého filmu Rodo Sayagues si s Álvarezom vymenil miesto režiséra a film sa začal nakrúcať minulý rok.

Príbeh sa bude odohrávať niekoľko rokov po udalostiach prvého filmu. Norman Nordstrom po tom, čo svetu ukázal svoju desivú odvrátenú tvár a neospravedlniteľné činy, žije v ústraní s osirelým dievčaťom, vychutnávajúc si tak otcovské obdobie, ktoré mu v minulosti vzal opitý vodič. Minulosť si ho však dobehne a do domu mu vtrhnú votrelci s cieľom uniesť dievča. Norman sa už v podobnej situácii ocitol a tentokrát je ochotný urobiť všetko pre to, aby dievča, ktoré vychoval, ochránil.

Film zrežíroval Rodo Sayagues. Na scenári spolupracoval s Fede Álvarezom. V temnote si zahrali Stephen Lang, Madelyn Grace, Brendan Sexton III, Bobby Schofield, Steffan Rhodri, Diaana Babnicova, Stephanie Arcila a ďalší.

Muž v temnote 2 (Don’t Breathe 2) je z produkcie Bad Hombre, Ghost House Pictures a vyjde v slovenských kinách 19. augusta 2021 vďaka Itafilm. Českí susedia sa filmu v kinách dočkajú 12. augusta 2021 cez Falcon a to pod názvom Smrt ve tmě 2.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *