Mrazivý seriálový zážitok z produkcie Netflix

Netflix nezabudol ani na fanúšikov hororu a pripomenul sa seriálom Dark.

Netflix už dlhšiu dobu čelí kritike od hororových fanúšikov, podľa ktorých Netflix tomuto žánru nevenuje takú pozornosť ako by vzhľadom na svoje prostriedky venovať mohol. Na strane druhej je to aj celkom pochopiteľné, nakoľko diváci v USA a v Kanade majú viacero streamovacích služieb orientujúcich sa čisto na horor. Screambox a hlavne Shudder majú takmer nekonečný katalóg hororových filmov vrátane vlastnej tvorby. Netflix sa aj z toho dôvodu do tohto žánru naplno nepúšťa.

Posledného polroka je však cítiť mierny pokrok a v katalógu originálnej tvorby Netflixu sa nachádza viacero projektov s hororovými elementmi. Nájdeme v ňom napríklad seriály Santa Clarita Diet, Stranger Things a filmy I don’t feel at Home in this World Anymore, Clinical, či I Am the Pretty Thing That Lives in the House.

Netflix na svojej hororovej púti pokračuje ďalej.

Nemecká produkcia Netflixu si totiž pre fanúšikov hororu prichystala seriál, ktorý vyzerá viac než sľubne. S jednoduchým a príznačným názvom Dark nás seriál vezme do víru temných udalostí v malom nemeckom mestečku. V ňom sa udeje ďalšie záhadné zmiznutie malého chlapca po ktorom niet jedinej stopy. Pátracej akcie sa zúčastnia štyri rodiny, ktoré v rodine zažili rovnakú bolesť.

Pri hľadaní stôp však narazia na záhady, odhalenia a tajomstvá akoby z úplne iného sveta. Všetky doterajšie únosy sú prepojené. Otázkou však nie je „Kto za nimi stojí“ ale „Kedy sa udiali“.

Dark sľubuje hutnú atmosféru, množstvo zvratov a odhalenie, ktoré sa každému divákovi vryje do pamäte.

Seriál Dark vyjde v zime tohto roku, takže si budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Trailer s anglickými titulkami:

2 komentáre

Comments are closed.