Preskočiť na obsah

Mníška z filmu V Zajatí Démonov 2 dostane vlastný film

Mníška z komerčne úspešného filmu The Conjuring 2 dostane vlastný film.

James Wan je režisérom, ktorý vie využiť každú príležitosť a v jeho prípade aj vedľajšie postavy filmov. Po The Conjuring (V Zajatí Démonov) sa začalo okamžite pracovať na spin-offe v ktorom si hlavnú úlohu zahrala bábika Annabelle inšpirovaná reálnou bábikou Raggedy Ann. O nej a pripravovanom druhom filme sme jeden článok napísali.

Hororový svet Jamesa Wana divákov jednoducho láka a zo svojich obľúbených postáv chcú vidieť viac a viac. To isté kúzlo prišlo počas marketingovej kampane k filmu The Conjuring 2 (V Zajatí Démonov 2), kedy sa fanúšikom naskytol pohľad na zvláštnu démonickú mníšku menom Valak. Valak sa stal centrom virálnej kampane a po svetovej premiére The Conjuring 2 sa okamžite začalo šuškať o možnom filme v ktorom bude hrať prím práve Valak.

Ak náhodou patríte medzi fanúšikov, ktorí potrebujú vo svojom živote Valaka a Jamesa Wana vo väčších dávkach, máme pre vás dobrú správu. Valak dostane svoj vlastný film s názvom The Nun (Mníška). O réžiu sa má postarať Corin Hardy (The Hallow). Scenára sa ujme Gary Dauberman (Annabelle, Crawlspace), ktorý stojí aj za scenármi k očakávaným filmom It (2017) a Annabelle 2 (2017). Na scenári bude taktiež pracovať samotný James Wan, ktorý sa navyše postaví do kolonky „produkcia“ hneď vedľa Petra Safrana (The Conjuring, The Conjuring 2, Annabelle, The Belko Experiment, Martyrs). Valaka by si mala znovu zahrať Bonnie Aarons.

Zaujímavé však je, že Valak nebol súčasťou prvej verzie scenára. James Wan chcel naľahko spojiť vyšetrovanie v Enfielde s incidentmi v Amityville. Lorraine Warren Jamesa svojim rozprávaním desivých príbehov inšpirovala ku konečnému dizajnu a zvyšok je už históriou.

Mníška je však veľmi voľným odkazom k „reálnemu“ démonovi Valakovi (Ualac, Volac, Valac, Valax, Valic, Valu). Démon asi ani nie je úplne správny termín, nakoľko je Valak vo svojej podstate prezidentom pekla. Prenáša na seba podobu dieťaťa s anjelskými krídlami jazdiac na dvojhlavom drakovi. Keďže má dosť vysoké postavenie, drží pri sebe tridsať légií démonov. Ako môžete vidieť, oproti Wanovmu Valakovi ide o trochu iný koncept, ale o to viac môže film The Nun a samotný Valak prekvapiť.

The Nun sa nachádza v štádiu preprodukcie.