Mlčanie jahniat prichádza so seriálovým pokračovaním ‚Clarice‘

Clarice Starling sa vracia vo vlastnom seriáli na CBS.

Mlčanie sa skončilo.

Máte chuť na pečeň s Fava fazuľkou a dobrým Chianti? Nuž, možno by ste si tento pokrm mohli priradiť k 11. februáru budúceho roku, nakoľko na CBS odštartuje premiéra seriálového pokračovania Mlčania jahniat s názvom Clarice. I keď mnohí fanúšikovia seriálového Hannibala stále dúfajú v novú štvrtú sériu s obľúbeným Madsom Mikkelsenom, Clarice má potenciál naplniť fanúšikovské srdcia pečiarkou a kelom.

Mlčanie jahniat (The Silence of the Lambs) z roku 1991 je ikonickou adaptáciou rovnomenného románu z roku 1988, ktorý bol zároveň sequelom k predošlej knihe Červený drak (Red Dragon) z 1981. Filmové spracovanie ponúklo legendárny výkon Anthonyho Hopkinsa ako kanibalistického sériového vraha Dr. Hannibala Lectera, ktorý mal pomáhať vyšetrovateľke Clarice Starling s dolapením vraha Buffala Billa. Okrem skoršej a samostatnej adaptácie Červeného draka (1986), vyšiel prequel Červený drak (Red Dragon) s A. Hopkinsom v roku 2002. O rok skôr vyšiel sequel k Mlčaniu jahniat s názvom Hannibal. V roku 2007 vyšiel Hannibal: Zrodenie zla ako prequel k všetkým spomenutým filmom.

Ak v tom máte chaos, nemajte obavy. Seriál Clarice sa odohráva rok po udalostiach filmu Mlčanie jahniat v roku 1993. Hannibal Lecter je na úteku, Buffalo Bill je mŕtvy a Clarice Starling, na ktorú stále dopadá ťarcha predošlého prípadu, sa musí postaviť na nohy a snažiť sa chytiť ďalších sériových vrahov a sexuálnych predátorov. Seriál má ponúknuť hlbší pohľad do duše Clarice Starling.

Clarice vytvorili Alex Kurtzman (Múmia, Star Trek) a Jenny Lumet (Múmia, Star Trek: Discovery). V seriáli si zahrali Rebecca Breeds, Jayke Atkinson, Erica Anderson, Shawn Doyle, Chris Farquhar, Marnee Carpenter, Lara Binamé, Lucca De Oliveira.

Premiérová epizóda prvej série seriálu Clarice vyjde 11. februára 2021 na CBS.

Teaser:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *