Preskočiť na obsah

Michael Myers sa vracia

Michael Myers sa vracia v novej maske a s čerstvo nabrúseným nožom.

Carpenter

Carpenterov Halloween z roku 1978 nastolil zlatý štandard slasherov a jeho kultovosť žije aj po takmer štyridsiatich rokoch. Filmy o zamaskovanom a nesmrteľnom sériovom vrahovi zaťaženom na opatrovateľky patria stále medzi klasiky tešiace sa veľkej obľube hlavne počas sviatku Halloweenu. Postavy Laurie Strode ako „final girl“ a psychiatra Dr. Sama Loomisa sú rovnako nesmrteľné ako postava zamaskovaného Michaela Myersa.

Michael Myers započal svoje vraždenie v detskom veku šiestich rokov zabitím vlastnej sestry. Po úniku z psychiatrického zariadenia, keď mal dvadsaťjeden rokov, sa vo svojom vraždení rozhodol pokračovať a úspešne sa mu to darilo presne 10 filmov. Horších, lepších, chaotických a takých (viď. Halloween VI: The Curse of Michael Myers, 1995) ktoré sa rozhodli do celej mytológie postavy maskovaného vraha priniesť trochu okultizmu.

Zombie

Fanúšikovia vo všeobecnosti nemajú prerábky a reštarty filmových klasík v láske, no i napriek tomu v roku 2007 vyšiel remake/reboot spod rúk kontroverzného Roba Zombie. Rob sa vo svojom Halloweene sústredil viac na detstvo Michaela Myersa, pridal o niekoľko litrov krvi viac a namiesto kľudnej kamery využil prvky rýchlych strihov a trasúcej sa kamery. Okrem toho vyrozprával takmer na chlp rovnaký príbeh ako Carpenter. Pán Zombie sa do prerábky dvojky (2009) podľa vlastných slov nehrnul a skôr dal na tlak produkčnej spoločnosti. No oproti svojej jednotke sa pri Halloween II rozhodol venovať psychológií postáv, vplyvu desivých udalostí na ich psyché a na reálnosť.

Je teda pochopiteľné, že Rob Zombie fanúšikov rozdelil na dva tábory a v poradí už desiata časť mohla byť poslednou v univerze Halloweenu.

O možnom reštarte Halloweenu sa sporadicky šuškalo niekoľko rokov. V roku 2015 však všetko nabralo reálnejšie kontúry a projekt Halloween bol ohlásený. Tým sa to však aj skončilo a projekt sa nedočkal ani len vlastného scenára. John Carpenter to sklamane oznámil minulý rok a vyzeralo to tak, že je všetkému koniec.

2018

Carpenterovi však do kancelárie tento týždeň vleteli Jason Blum (zakladateľ a CEO Blumhouse Productions), David Gordon Green a Danny McBride. Spoločne hororovej legende predstavili ich vlastnú predstavu reštartu Halloweenu a Carpenter bol natoľko nadšený, že cez svoj Facebook túto novinu oznámil všetkým fanúšikom.

Kreatívny tím existuje, scenár žije, Carpenter údajne zloží hudbu a ponúkne rady. Danny McBride a David Gordon Green spoločne vylepšia scenár a David sa postará aj o réžiu.

Film vyjde 19. októbra v roku 2018.

Značky: