Preskočiť na obsah

Metro plné duchov od exekutívnej producentky filmu Kruh

Straší v metre v kanadskom horore The Sound?

Príbehy o duchoch a zvláštnych paranormálnych záhadách existujú tak dlho, ako my sami. Moderné technológie však priniesli prostriedky, ktoré človeka veriaceho v „druhý“ svet mimo našich fyzikálnych zákonov, vedia rýchlo utvrdiť v jeho názoroch.

Stačí niekoľko sekúnd vyhľadávania na internete a noci sa stanú veľmi nepríjemnými. Druhou stranou mince je aj fakt, že sfalšovať skúsenosti s nadprirodzenými javmi je veľmi jednoduché. Jeden nemusí byť expert na FX, CGI, či Photoshop. Len aplikácií na smartfón sú desiatky. Mať aspoň jedno virálne video s duchom sa finančne vyplatí a spraviť si srandu z kamarátov je, naopak, na nezaplatenie.

Ale nebojte sa, na to tu je Kelly, šikovná blogerka, skeptička a odborníčka na akustiku, čo je oblasť fyziky. Síce nevieme, čo to znamená, no využíva nízkofrekvenčné taktilné zvukové vlny na vyvracanie rôznych hoaxov a domnelých duchov. Všetky svoje prípady precízne a vedecky prezentuje na svojom navštevovanom online blogu. Jedni ju milujú, druhí nenávidia.

Ako moderná patrónka rozumu a skepticizmu si vezme na mušku ďalší prípad. Jedno podzemné metro v jej blízkosti je údajne domovom nadprirodzených aktivít, ktoré tam ožili po 40 ročnej záhadnej a dodnes nevysvetlenej samovraždy. Toto metro už nie je dlhšiu dobu funkčné. Je len prázdnou kostrou niekdajšieho mestského života.

So svojimi technologickými hračkami sa teda vyberie do metra. Okrem spomínaných hračiek ju sprevádza pocit sebavedomia, aký mala doteraz pri každom jednom údajnom paranormálnom prípade. Všetko si dôkladne nastaví, vydá sa na cestu pátrania a zrazu sa všetko zmení. V tmavých priestoroch metra začne zažívať niečo, čo by na svojom blogu len veľmi ťažko vysvetľovala. Okrem desivých odhalení priamo na mieste, sa stane obeťou hrôzostrašných výjavov. Niečo v metre ju chce skontaktovať a objasniť jej záhadu, ktorou žije každý miestny nadšenec nadprirodzeného.

Horor s názvom The Sound je režisérskym debutom herečky Jenny Mattison. Do filmu sa jej podarilo presvedčiť celkom zvučné mená, medzi ktorými nájdeme Rose McGowan. Slovenskí diváci ju určite poznajú zo seriálu Čarodejnice (Charmed, 1998-2006) a filmu Vreskot (Scream, 1996). Potom tu máme Michaela Eklunda (House of the Dead, The Divide, See No Evil 2) a Christophera Lloyda (Back to the Future, The Addams Family, I Am Not a Serial Killer). Okrem toho je exekutívnou producentkou Michele Weislere, ktorá bola pri filmoch Stir of Echoes (1999), Kruh (The Ring, 2002), či Kruh 2 (The Ring, 2005).

The Sound, z produkcie Hackybox Pictures, North Hollywood Films, WeatherVane Productions, vyjde 29. septembra na VOD. O distribúciu v USA sa postarajú Orion Pictures a Samuel Goldwyn Films.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: