Preskočiť na obsah

Maturitný večierok z hororovej dimenzie vo filme The Honor Farm

Keď maturitný večierok nedopadne podľa predstáv vo filme The Honor Farm.

Stres z maturitného večierku je v mnohých prípadoch väčší, než zo samotných maturít. Vymyslieť tému, program, zohnať si partnera, naučiť sa tancovať, neurobiť si hanbu a zohnať dostatok alkoholu v akciovej cene je len niekoľko nervy spôsobujúcich aspektov oslavy dospelosti.

Tieto za zničené priateľstvá zodpovedné prípravy však nesiahajú po členky samotnej veľkej udalosti. Pochopiteľne, každý študent vníma maturitný večierok inak, no každý minimálne pozná niekoho, kto počas samotnej ceremónie premýšľal nad katastrofou spiacou v mierne podguráženom kameramanovi, neznámom dedinskom dídžejovi s anglickou skomoleninou svojho krstného mena alebo vo svojom partnerovi, ktorý sa príliš skoro oslobodí od spoločenských zábran.

Podobné stresy a vlastné predstavila mala aj Lucy, ktorej maturitný večierok dopadol katastrofálne. Sklamaná, smutná a plná túžby zažiť napriek všetkému noc svojho (doterajšieho) života, naskočí do pohrebáku smerujúcemu na psychedelickú párty do lesa a zvyšok je hocičo, len nie normálna stužková.

Vďaka prírodným drogám, tajnému želaniu a rituálu na vyvolávanie duchov sa Lucy spolu s ostatnými študentami ocitne na párty z úplne iného sveta. Večierok plný halucinácií, strachu a supernaturálných úkazov sa navyše odohráva na opustenej farme, ktorá slúžila ako nápravné zariadenie pre väzňov. Medzi deckami farma známa ako „blázinec v ktorom straší“ slúži na rekreačné užívanie drog a hľadanie mŕtvych duší. Udalosti z tohto večera ich poznačia navždy a viac, než ktorákoľvek rada od profesorov.

Toto miesto naozaj existuje a skutočne sa v ňom v meste San Antonio, Texas aj natáčalo. The Honor Farm bol taktiež inšpirovanými desivými legendami o mieste Colorado State Insane Asylum.

Režisérka Karen Skloss však sľubuje krásne psychedelické scény a rozmer presahujúci klasické žánrové trópy.

The Honor Farm je celovečerným režisérskym debutom Karen Skloss, ktorá sa spolu s Jayom Tonneom Jr. podieľala na scenári. Vo filme si zahrali Olivia Applegate, Louis Hunter, Dora Madison, Liam Aiken, Katie Folger, Michael Eric Reid, Will Brittain, Mackenzie Astin, Josephine McAdam, Christina Parrish.

Film zaznamenal úspešnú premiéru na SXSW festivale v marci a momentálne si užíva festivalové turné. Na dátumy aspoň USA distribúcie si budeme musieť počkať, no budeme o nich informovať.

Klip:

Zábery z filmu:

Plagát: