Preskočiť na obsah

Maskovaní psychopati rozpútajú peklo vo vlastnej mučiarni

Hra na mačky a myš.

Režisér James Rewucki si pre fanúšikov štýlových hororov a masiek pripravil film Tempus Tormentum. Ide o pomerne jednoduchý a priamočiary koncept, ktorého premisa spočíva v mučení a šialenej zábave.

Divák sa vo filme stretne s osobou známou len ako Mr. Mouse, ktorú zdrogujú a unesú traja maskovaní psychopati Clown, Devil a Slashmouth. Tieto anonymné a očividne šialené postavičky vypustia chytenú „Myš“ do priestorov prázdnej mestskej lokality. Započnú tak nočnú hru, ktorej cieľom nie je svoju novú živú myšaciu hračku zavraždiť, ale pohrať sa s ňou. A teda psychopati s menami ako Clown, Devil a Slashmouth si pod zábavou predstavujú hlavne psychologický teror, týranie a spôsobovanie paranoje, ktorej rozhodne nepomáhajú úkazy pripomínajúce psychedelické halucinácie.

Hru totižto nepripravili len oni traja. Lokalita slúži ako divadelná kulisa, pred ktorou sa bude premávať viacero hercov.

Horor Tempus Tormentum má za sebou celkom úspešný rok. Ocitol sa na festivaloch ako FEARnyc, Tampa Bay Underground Film Festival či  Hamilton Film Festival CA. Dokonca bol premietaný na Amarcord Chicago Arthouse Film Awards. Nevyšiel z nich naprázdno. James Rewucki si so svojim filmom vyslúžil viac než 10 nominácií a 5 ocenení.

V Tempus Tormentum od Jamesa Rewuckeho si zahrali Tyhr Trubiak, Paul McWhinney, Darren Johnston, Dr. Rage, Lorraine James, Mel Marginet, Virine Bahadoosingh, Marc Greene a Fred McEvoy.

Film je z produkcie Absurd Machine Films a cez Terror Films vyjde 17. apríla na VOD a digitálnych platformách.

Trailer:

Oficiálne snímky:

Plagát:

Značky: