‚Marienka a Janko: Les Hrôzy‘ s oficiálnym trailerom

Ponorte sa do životov Janka a Marienky.

V septembri sme písali o pripravovanej hororovej „rozprávke“ Gretel & Hansel (Marienka a Janko: Les Hrôzy), a keďže sa blíži dátum premietania v kinách, máme tu oficiálny a naozaj podarený trailer.

Príbeh o Jankovi a Marienke resp. o perníkovej chalúpke pozná bez výnimky každý jeden z nás. Rozprávka od bratov Grimmovcov, prvýkrát publikovaná v roku 1812, sa traduje z generácie na generáciu hlavne v Nemecku a vo zvyšku Európy.

I napriek tomu, že ide o príbeh určený pre deti, obsahuje nielen tradičné hororové prvky ale aj dotyk hrôzostrašnej témy hladomoru. Veď v konečnom dôsledku, dôvodom na ponechanie súrodencov v lese bol práve fakt, že otec drevorubač sa so svojou novou manželkou nevedeli o deti dostatočne postarať.

Nečudo, že tento príbeh sa stal zdrojom inšpirácie pre viaceré horory. Pre našich čitateľov známy fantasy horor Hansel & Gretel: Witch Hunters, či béčkovejšie Hansel & Gretel, Hansel & Gretel: Warriors of Witchcraft a Hansel vs. Gretel.

Ak po prečítaní názvov týchto filmových titulov máte pocit, že tento príbeh si snáď zaslúži serióznejšie a hlavne omnoho temnejšie spracovanie, máme pre vás dobrú správu.

Už čoskoro sa do kín dostane atmosferický horor Gretel & Hansel (Marienka a Janko: Les Hrôzy) od šikovného režiséra OzPerkinsa. Ten má na režisérskom konte filmy ako The Blackcoat’s Daughter a I Am the Pretty Thing That Lives in the House. Rolu “Marienky” navyše stvárnila úžasná Sophia Lillis, ktorú určite poznáte ako Beverly z hororov To a To: Kapitola II.

Okrem nej vo filme uvidíte hercov a herečky Alice Krige, Samuel Leakey, Charles Babalola, Jessica De Gouw, Beatrix Perkins a Ian Kenny.

Gretel & Hansel (Marienka a Janko: Les Hrôzy) je z produkcie BRON Creative, Orion Pictures a v amerických kinách vyjde 31.01.2020. V slovenských kinách film uvidíte o niekoľko týždňov neskôr a to 20.02.2020 vďaka Forum Film Slovakia. O českých kinách zatiaľ nemáme žiadne informácie.

Aktualizácia 30.01.2020

Slovenská distribúcia v kinách bola zrušená

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: