Ľudské experimenty bez tváre v horore The Rizen

Hororový experiment vo filme The Rizen.

Studená vojna bola naozaj zvláštnym obdobím v histórii, kedy si svoje pokrokové falusy merali hlavne mocnosti USA a Sovietskeho zväzu. Pochopiteľne, USA mali na svojej strane spojenecké štáty NATO, no hlavne európske časti mrazivých puzzle sa snažili príliš nevystrkovať hlavy.

Nech je vojna akákoľvek, vždy si to odnesú nevinní a inak tomu nebolo ani v prípade vojny „studenej.“ Určite každý z vás narazil na desivé príbehy o rôznych experimentoch páchaných na ľudských a zvieracích životoch. Rozhodne sa tomu neideme venovať dopodrobna, no každá strana si na svojich pleciach nosí viaceré šialenosti. Testy radiácie na populáciu, genetiku populácie, experimenty šírenia chorôb a v neposlednom rade nesmieme zabudnúť na vtipné obdobie, kedy ako zberateľov inteligencie USA zamestnávali šarlatánov so super psychickými schopnosťami.

Na toto desivé obdobie sa pozrie aj britský horor The Rizen, v ktorom sa divák presunie do roku 1955, kedy sa spojenecké sily NATO snažili predbehnúť v zbrojení práve spomínaný Sovietsky zväz. V tajných laboratóriách spojencov sa totižto konajú doslova okultné experimentálne snahy o vytvorenie démonicky vyzerajúcich a pekelne silných vojakov, ktorí by znamenali náskok pred Sovietskym zväzom.

Armádnym vedcom sa však podarilo vytvoriť zombie vyzerajúce príšery bez tvárí, ktoré vydávajú klikajúce zvuky. Hororovo artisticky pripomínajú film Jacob’s Ladder (1990) a sestričky z hernej série Silent Hill.

Skupinku prežívšich sa pokúsi zachrániť žena s označením 36. Otázkou je len to, či monštrá s obväzom okolo hláv sú tým najhorším, čo ich na chodbách a v miestnostiach utajených laboratórií čaká.

O réžiu a scenár sci-fi hororu The Rizen sa postaral Matt Mitchell (It Never Sleeps; Gangsters, Guns and Zombies). Vo filme si zahrali Sally Phillips, Julian Rhind-Tutt, Tom Goodman-Hill a Laura Swift.

The Rizen z produkcie The Lost Eye Films vyjde na VOD 2. januára v roku 2018 a to cez distribučnú spoločnosť Uncork’d Entertainment. DVD si však môžete zakúpiť už teraz a to napr. aj na Amazone.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: