Preskočiť na obsah

Lilith chce šokovať aj skalných fanúšikov hororu

Lilith a šokujúce hriechy.

S postavou Lilith sme sa stretli pri filme Jamesa Quinna a taktiež pri projekte The Crossbreed, ktorého nezlomnou súčasťou bola biblická mytológia ohľadom údajnej prvej ženy prvého muža Adama. V edukačnom okienku Horormagórie sme sa dozvedeli, že Lilith (údajne prvá žena) odmietla poddajnosť Adamovi a samotnému Bohu, ktorý ju preto preklial nemožnosťou počať zdravé dieťa. Všetky jej deti sa narodili znetvorené, s čiernymi očami a s pazúrmi. Lilith sa odmietla vzdať a pokúšala sa o dieťa so samotným Luciferom. Úspech mala až s archanjelom Samaelom, z čoho sa zrodila napoly démonická bytosť Lilin.

Lilith sa v hebrejských textoch označuje za démona noci a nočnú príšeru, čo sa postupne prelialo do popkultúry a vznikli z nej viaceré verzie. V antológii Lilith sa stretneme s démonickou Lilith, ktorá stelesňuje teror a sexuálnu vášeň.

Režisér Alex T. Hwang si pre nás pripravil 5 na seba nadväzujúcich príbehov, v ktorých vystupujú rôzne podoby Lilith. Táto dravá démonická bytosť sa stane súčasťou osudov, ktoré obohacujú sérioví vrahovia, zberateľstvo duší, zakázaná láska, nevera či exorcizmus. Slovom všetko, čo Lilith priťahuje.

Režisérovi Alexovi T. Hwang so scenárom pomohli Richard J. Aguirre, Paul McFall a Anthony Werley. Vo filme si zahrali Vernon Wells (Road Warrior, Death House), Felissa Rose (Sleepaway Camp, Death House), Devanny Pinn (Crossbreed, Escape from Ensenada), Jennifer Nangle (Malvolia: The Queen of Screams), Michael Wainwright (Altar), Charles Chudabala (Escape from Ensenada) a iní.

Film Lilith je z produkcie TberiusFilm a dokončený bude niekedy na jar.

Teaser trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: