Preskočiť na obsah

Les stratených duší vezme divákov na prechádzku Art-House hororom

Aj stretnutie v lese stratených duší sa môže zmeniť na neočakávaný zážitok.

Minulý rok sme mali možnosť vidieť fanúšikmi všetkého desivého vytúženú cestu lesom samovrahov v Aokigahare a to vďaka filmu The Forest. I napriek zaujímavej premise a temnej lokácii presiaknutej atmosférou balansujúcej na hrane života a smrti sa film nedočkal príliš pozitívnej kritiky odborníkov a fanúšikov. Tí, ktorí sami seba rátajú medzi sklamaných, sa onedlho dočkajú náplasti na svoju ranu.

Portugalský Art-House horor a zároveň celovečerná prvotina talentovaného Josého Pedra Lopesa sa snaží stavať na ťaživej depresívnej atmosfére podporovanej čiernobielym spracovaním a trpkými zábermi.

A Floresta das Almas Perdidas aka The Forest of The Lost Souls začne stretnutím dvoch cudzincov Ricarda (Jorge Mota) a Caroliny (Daniela Love) práve v portugalskom lese obľúbenom stratenými dušami hľadajúcimi únik. Postupne odhaľovanie osobných motívov a životných drám však pootvorí rad dvier do ešte desivejšej reality v ktorej jeden z dvoch cudzincov nie je tým za koho sa vydáva.

A Floresta das Almas Perdidas v sebe skrýva niekoľko prekvapení pre diváka, ktorého nikdy nenechá na pokoji. Ťaživá psychologická dráma sa tak postupne začne meniť na napínavý triler a poctu slasherom z minulého storočia.

V poeticky desivom a nepríjemnom horore si zahrali Jorge Mota, Daniela Love, Mafalda Banquart, Lígia Roque, či Lília Lopes.

Film čaká premiéra v domovskom Portugalsku ku koncu februára, neskôr tohto roku sa predstaví na medzinárodnom filmovom festivale CAMIFF.

Trailer:

Značky: