Preskočiť na obsah

Legendárny Creeper sa vracia po 14 rokoch v novom traileri

Jeepers Creepers 3 s prvým oficiálnym trailerom.

Vo februári sme napísali článok o tom, že tretie pokračovanie Jeepers Creepers 3 stále žije. Informácií nebolo veľa a mnohí pochybovali o tom, že film naozaj vyjde. No máme tu prvý oficiálny trailer a aj dátum premiéry.

Dva filmy Jeepers Creepers (2001, 2003) sa dokázali stať kultami hororovej filmovej tvorby a to i napriek tomu, že nezískali dokonalo žiarivé hodnotenia. Príbeh o mýtickej bytosti vraždiacej každých dvadsaťtri rokov na jar a vždy po dobu dvadsiatich troch dní, si získal veľkú fanúšikovskú základňu. Tá od vydania doteraz poslednej časti v roku 2003 čakala na pokračovanie. Po štrnástich rokoch sa ho fanúšikovia konečne dočkajú.

Mýtická postava Creeper so svojou ikonickou dodávkou terorizovala odľahlú oblasť Floridy, jej obyvateľov a prázdninujúcich študentov, s veľkou chuťou a dávkou kreativity. Oba filmy sledovali úsek dvadsaťtri dňového rituálneho hororu, ktorý sa skončil zraneným Creepera a jeho sľubom o vražednom návrate. Ten nastane po takmer pätnástich rokoch.

Jeepers Creepers je projektom Victora Salvu, ktorý si získal žánrových fanúšikov svojim filmom Clownhouse z roku 1989. Pravdepodobne udalosti z čias natáčania Clownhouse stoja za menším meškaním tretej časti.

Victor Salva bol už v roku 1988 obvinený zo sexuálneho zneužívania maloletej hviezdy filmu Clownhouse, Nathana Wintersa. Počas vyšetrovania našla polícia v dome Salvu detskú pornografiu. Salva sa nepriznal, využil Nolo Contendere (Nepriznanie viny alebo neviny) a bol odsúdený na tri roky nepodmienečne. Vo väzení nakoniec strávil pätnásť mesiacov.

Táto informácia začala robiť Salvovi nečakané problémy práve počas plánovania produkcie Jeepers Creepers 3 a to i napriek tomu, že po roku 1989 natočil vrátane Jeepers Creepers osem filmov bez väčších protestov verejnosti. Herci sa do tretej časti extra nehrnuli, združenia hercov ho bojkotovali a agentúry upozorňovali na odsúdenie v minulosti.

Film sa mal nakoniec dočkať premiéry 13. septembra v kine  TCL Chinese Theater v Los Angeles. Udalosť bola totálne vypredaná, no i napriek tomu sa organizátor po protestoch rozhodol premietanie zrušiť.

No Jeepers Creepers 3 sa premiéry predsa len dočká, a to 26. septembra a to v kinách Cinemark a AMC, vďaka Screen Media Films. Premietanie bude trvať len jednu noc, film viac vidieť v kinách možné nebude.

Samotný film bude o seržantovi Tubbsovi, ktorý sa spojí so špeciálnou jednotkou, aby spoločne zničili Creepera v posledný deň jeho vražedného masakru. Creeper sa odmietne vzdať tak ľahko a diváci sa tak dočkajú finále, na ktoré tak dlho čakali. Salva sľubuje odhalenie pôvodu Creepera a odpovede na viaceré otázky, ktoré mátali mysle fanúšikov série.

Vo filme si zahrali Meg Foster, Gina Philips, a Jonathan Breck.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: