Preskočiť na obsah

Legendárna antológia The Twilight Zone sa dočká reštartu za pomoci režiséra hororu Get Out

The Twilight Zone sa vracia.

Seriálovú antológiu The Twilight Zone sme už spomínali, naposledy v druhej polovici októbra pri ohlásení seriálu By Night: Origins. The Twilight Zone patrí medzi klenoty televíznej tvorby a považuje sa za počin enormného vplyvu nielen na to, čo sa na televízii môže objaviť, no i na hororový žáner a sci-fi.

Seriál The Twilight Zone bežal na stanici CBS od roku 1959 do roku 1964 pod kreatívnym a rozprávačským drobnohľadom Roda Sterlinga, ktorý napísal obrovskú porciu zo 156 epizód a pri ostatných vypomáhal.  Rod Sterling v 60. rokoch postavil viaceré štandardy v televíznom vysielaní a svojimi príbehmi sa dotkol spoločenských problémov, vtedajšej politiky, technológií a nadprirodzena. Krátke a desivé poviedky však vždy ponúkali morálnu dilemu v kontexte otázok, ktoré príbehy obsahovali. Svet sa v dobe vysielania a i jeho samotnej tvorby nachádzal v obdobiach Studenej vojny, však i v roku 1960 sa napätie medzi východnými a západnými veľmocami zvyšovalo, hlavne po zostrelení US špionážneho lietadla nad sovietskym územím. Tento čas strachu a paranoje seriál skvelo zobrazoval a i divákom dnešnej doby dokáže ponúknuť verné pocity tohto času histórie. Rod Sterling, vojnový veterán, vo svojej dobe nemal problém nazývať veci pravými menami a preto sa stal známy aj pre svoj boj s cenzúrou, rozšíreným rasizmom a heroickým zobrazovaním vojny.

Seriál The Twilight Zone sa dočkal reštartu v roku 1986 a na stanici CBS žil po dobu 110 epizód. Ešte predtým v roku 1983 vyšiel film Twilight Zone: The Movie. Naposledy sa The Twilight Zone na televíznych obrazovkách objavil v roku 2002 a to na stanici UPN so 43 odvysielanými epizódami.

Všetko však nasvedčuje tomu, že CBS plánuje populárnu antológiu reštartovať a priniesť do moderného sveta televíznej zábavy. Nová podoba The Twilight Zone sa vysoko pravdepodobne objaví na digitálnej platforme All Access a o produkciu samotného seriálu sa postará produkčná spoločnosť Monkeypaw Productions. Je nutné dodať, že túto produkčnú spoločnosť založil Jordan Peele, známy z komediálnej dvojice Key & Peele.

Sám Jordan Peele má pri tvorbe The Twilight Zone plniť úlohu exekutívneho producenta. J. Peele v tomto roku režisérsky debutoval so svojim hororom Get Out (recenziu nájdete TU), ktorý doteraz zarobil viac než 250 mil. amerických dolárov v Box Office. Jordan Peele sa vo svojom prvom filme venoval rasizmu a jeho podobám v modernej (nielen) americkej spoločnosti. Film staval na silných emóciách izolácie, paranoje a na priam absurdnej realite. Niet preto divu, že CBS siahne po jeho pomoci a spoločne sa pokúsia priniesť sociálny a možno aj politický rozmer do novej podoby antológie.

CBS však o detailoch stále mlčí a i úloha Jordana Peela nie je potvrdená. Vie sa len to, že CBS vedie rozhovory s Jordanom Peeleom a režisérom Marcom Ramirezom (Fear the Walking Dead, Daredevil, Marvel’s The Defenders) ako potenciálnym showrunnerom.