Preskočiť na obsah

Leatherface bude aj na Slovensku

Leatherface nakoniec aj v slovenských kinách.

Horor Leatherface, ktorý sleduje udalosti pred stvorením vraždiaceho monštra v ikonickom filme Texaský Masaker Motorovou Pílou (1974), zaujal mnohé svetové média hlavne tým, že i napriek spolupráci s distribučnou spoločnosťou Lionsgate Films, mal najprv vyjsť exkluzívne na satelitnej televízii DirectTV 21. septembra tohto roku. Vydanie na VOD a limitované premietanie v zahraničných kinách malo byť a stále bude 20. októbra tohto roku, preto sme v Horormagórii neočakávali, že by sa dostal aj do slovenských kín. V konečnom dôsledku tomu nič nenasvedčovalo. Distribučné spoločnosti mlčali a programy viacerých kín už mali plné miesta.

Nedávno nás však náš čitateľ upozornil na to, že pri filme Leatherface na obľúbenom webe ČSFD.cz figuruje dátum slovenskej premiéry 30.11.2017 s menom distribučnej spoločnosti Forum Film Slovakia. Keďže ani ich oficiálny web informáciu o Leatherface neobsahoval, rozhodli sme sa ich požiadať o objasnenie situácie.

Na naše otázky nám promptne odpovedal p. Zajac z Forum Film Czech Republic & Slovakia s tým, že informácia o plánovanej slovenskej premiére 30.11.2017 je pravdivá a film Leatherface pod slovenským názvom Kožená Tvár by mal byť dostupný vo väčšine kín. Keďže Forum Film Slovakia je dcérskou spoločnosťou Cinema City International a spolupracuje aj so sieťou kín Cinemax, je pravdepodobné, že minimálne v týchto kinách film bude. Ide však len o našu špekuláciu, preto si radšej počkajte na oficiálny plán premiér vášho obľúbeného kina.

Deň po odpovedi p. Zajaca, spoločnosť Forum Film Slovakia pridala film Kožená Tvár (Leatherface) aj na svoju oficiálnu webovú stránku a dokonca vydala aj vlastný slovenský trailer.

Samotný film Leatherface je o štyroch tínedžeroch, ktorým sa podarí ujsť z psychiatrickej liečebne a zároveň uniesť jednu zo sestričiek s menom Lizzy, ktorú vezmú na drsnú pekelnú jazdu a znázorní ju Vanessa Grasse. Táto udalosť a zdrvujúce momenty so šialeným šerifom Hartmanom (Stephen Dorff) budú mať negatívny a život meniaci vplyv na jedného z tínedžerov, ktorého o pár rokov neskôr budú všetci poznať pod menom Leatherface.

Vo filme si zahrali aj Stephen Dorff, Lili Taylor, a Nicole Andrews. Lili Taylor bude Vernou Sawyer. Sam Coleman, Sam Strike a James Bloor budú adeptmi na postavu Leatherface.

Slovenský trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=6RvZqkvDH8E

Plagát:

Značky: