Kultové vraždiace hračky sa vracajú s filmom Puppet Master: Axis Termination

Nacisti by sa mali schovať, bábky prichádzajú.

V minulosti boli horory s hračkami veľmi obľúbené. Child’s Play (1988), Dolls (1987), či Demonic Toys (1992). To je len niekoľko ukážok hračkárskej mánie. Aj keď sa mnohé filmy snažili, len malému množstvu z nich sa podarilo vybudovať si kultový status. Chuckyho v jeho Child’s Play pozná zrejme každý, no jeden béčkový kult v našich končinách akosi ignorujeme. Ide o filmovú sériu Puppet Master.

Puppet Master séria začala už v roku 1989 a doteraz vyšlo 10 filmov. V tomto roku sa tak dočkáme 11. časti. Filmové univerzum o hračkách a bábkach podchytenými egyptskými čarami, svojich hrdinov za čas svojho pôsobenia predstavilo v rôznych polohách a hlavne v rôznych obdobiach (od roku 1902 až po rok 2004), no vždy išlo hlavne o zábavu, násilie a litre krvi.

Nový film Puppet Master: Axis Termination je treťou časťou v príbehu tzv. Axis ságy (Puppet Master: Axis of Evil, Puppet Master: Axis Rising) v ktorej sme mohli a budeme môcť sledovať unikátne vraždiace hračky- Blade, Pinhead, Tunneler, Jester, Six Shooter a Leech Woman, ako masakrujú prívržencov Osy za pomoci Spojencov a psychikov. A že pôjde o masaker nikto nepochybuje. Totižto aj tzv. Osa zla má svoje bábky pripravené na finálny úder.

Aj keď išlo vždy o béčkovú sériu, menší rozpočet trošku cítiť. Nič to však nemení na potenciáli zábavy. O réžiu a scenár sa postaral Charles Band, ktorý mal buď ako producent, režisér, či scenárista prsty v každom jednom filme Puppet Master. V Axis Termination si zahrali Diana Prince, Tonya Kay, Rob Vardaro, Tania Fox, Rod Fielder, Pablo Guisa Koestinger a Josh Ludemann. Tento Puppet Master je, ako inak, z produkcie Full Moon Features.

Puppet Master: Axis Termination vyjde neskôr v tomto roku na DVD, Blu-Ray a Amazon Prime.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

One comment

Comments are closed.