Kultová klasika ‚Psí vojaci‘ vyjde v remastrovanej 4K verzii

Ikonický horor Psí vojaci vyjde v novej 4K verzii.

Haf!

Hororový film Psí vojaci (Dog Soldiers) z roku 2002 sa stal kultom u fanúšikov hororu a to z tých najlepších dôvodov. Išlo o zábavný vlkolačí film plný atmosféry, obsahujúc tú správnu dávku béčkovosti. Pre milovníkov hororu boli práve Psí vojaci tým vyhľadávaným „zakázaným“ ovocím v dobe, kedy kupovanie 20 čistých CD-čiek bolo štandardnou činnosťou u všetkých vekových kategórií.

Film bol navyše celovečerným režisérskym debutom Neila Marshalla, ktorý si neskôr vydláždil cestu žánrovej ikony cez film Pád do tmy (The Descent). Do svojho debutu sa mu podarilo dostať teraz známe mená. Sean Pertwee bol Alfredom v seriáli Gotham a Liama Cunninghama ste videli ako Davosa v malom HBO seriáli Hra o tróny.

Psí vojaci sa stali takým kultom, že od roku 2004 sa v hororovej komunite pravidelne šuškalo o dvojke. Neskôr oznámený projekt Dog Soldiers: Fresh Meat však nikdy nevznikol a to i napriek tomu, že Neil Marshall mal v pláne natočiť celú trilógiu. Bohužiaľ, na Dog Soldiers nevlastnil práva a tí čo ich vlastnia doteraz, žiadne plány na oživenie trilógie nemajú.

Čo však fanúšikov poteší je to, že ešte tento rok vyjde nádherný digitálny 4K remaster originálneho filmu Psí vojaci.

Príbeh sa odohráva v Škótskej vysočine (Highlands), kde sa skupina britských vojakov zúčastní na tréningovej expedícii s kolegami zo Špeciálnej leteckej služby (SAS).

Keď však britskí vojaci nájdu kolegov zo SAS zmasakrovaných len s jediným preživším, situácia okolo expedície sa totálne zmení. Čo je horšie je to, že jediný muž pri živote sa rozhodol mlčať.

Nezostávalo im nič iné, let vziať nohy na plecia a nájsť najbližší úkryt. Tým sa stala chata zoologičky Megan. Megan má tušenia o tom, kto zavraždil vojakov zo SAS.

Nová remastrovaná 4K verzia filmu vyjde na digitálnych platformách už 12. októbra cez Vertigo Releasing.

Trailer:

Nový plagát:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *