Preskočiť na obsah

Kozmický teror našiel svoj domov v Galaxii Hororov

V izolovanej prázdnote niet úniku pred kozmickým hororom.

Občas všetci zažívame zlý deň počas ktorého si želáme vystreliť sa do vesmíru, upokojiť sa, uvedomiť si bezvýznamnosť stresu pri pohľade na Zem, iné vesmírne telesá a bezpečne sa vrátiť do reality.

Muž v hororovej antológii Galaxy of Horrors sa však podobnou predstavou nikdy upokojovať nebude. Ocitol sa totiž v poškodenej kryogénnej kapsuli a systém pre podporu života pomaly, ale isto zlyháva. V tejto situácii sa však neocitol dobrovoľne a o to bizarnejší je fakt, že je taktiež nútený vidieť deväť rôznych filmov, ktorých spoločným deliteľom je teror. Na druhej strane, keď viete, že zomriete, stráviť zbytok života sledovaním hororových filmov nie je tou najhoršou alternatívou.

Deväť krátkych filmov bolo poctivo vybraných hororovým magazínom Rue Morgue a mediálnou spoločnosti Unstable Ground. Spoločne od roku 2011 organizujú festival krátkych filmov s názvom Little Terrors. Práve súťažné snímky z tohto festivalu našli svoje miesto v antológii Galaxy of Horrors.

Kraťasy vďaka festivalovej forme majú medzinárodný charakter. Za ôsmimi filmami sa skrývajú režiséri Todd Cobery, Javier Chillon, Richard Karpala, Andrew Desmond, Benni Diez, Marinko Spahic, Dennis Cabella, Marcello Ercole, Fabio Prati, Antonio Padovan and Ethan Shaftel. Sprievodný a uzatvárací film zrežíroval Justin McConnell.

Galaxy of Horrors vyjde 2. mája na DVD a Bluray. Na VOD je od 7. marca.

Necenzúrovaný trailer:

Značky:

1 názor na “Kozmický teror našiel svoj domov v Galaxii Hororov”

  1. Pingback: Noc hororu príde už toto leto v krvavej antológii - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.