Kniha ‚The Repeater Book of the Occult‘ pozýva do šedej zóny reality

Nová publikácia od Repeater nazrie do nepoznaného sveta chápania reality.

Pád medzi okultné riadky.

Britské vydavateľstvo Repeater si na druhý schodík roku 2021 pripravilo novú unikátnu zbierku hororových príbehov The Repeater Book of the Occult: Tales from the Darkside. Ide o antalogickú zbierku poviedok od autorov ako Edgar Allan Poe, Algernon Blackwood, Charlotte Perkins Gilman, Mark Twain, Sheridan Le Fanu či W.W. Jacobs.

Jednotlivé príbehy „zo strany temna“ zvolili samotní autori vydavateľstva Repeater ako Lela Taylor, Elvia Wilk, Rhian F. Jones a Carl Neville. Každý z autorov k sebou zvolenému príbehu napísal vlastnú kritickú introdukciu, ponúkajúcu hlbší pohľad medzi riadky. Na samotný smer knihy dohliadali Tariq Goddard, spisovateľ a zakladateľ Repeateru a Eugene Thacker, autor a filozof venujúci sa nihilizmu, pesimizmu a hororovému žánru.

350 strán čitateľovi ponúkne krátke literárne formy, ktoré spája tenká línia medzi skutočnosťou a neskutočnosťou, supernaturálnosťou a pochopenou realitou. Čitateľ sa má dostať do šedej zóny poznania a začať pochybovať o nerozbitnosti svojho sveta.

Kniha The Repeater Book of the Occult: Tales from the Darkside je dostupná v anglickom jazyku a s podpisom Tariqa Goddarda na online kníhkupectve Blackwell’s. Bez podpisu ju nájdete na Book Depository. Obe kníhkupectvá ponúkajú dopravu do Česka a Slovenska zdarma i po Brexite. Na Wordery knihu síce nájdete, no odosielanie do EU dočasne pozastavili.

Obálka:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *