Preskočiť na obsah

Knieža démonov a vražedné posadnutie v horore Soul to Keep

Démon v posunkovej reči.

Na filmovom festivale Shriekfest sa v sobotu predstavil zaujímavý horor Soul to Keep od Monierea a Davida Allenswortha. Zaujímavý je hlavne tým, že je v ňom väčšina dialógu vyjadrená posunkovou rečou. Herečka Sandra Mae Frank, ktorá vo filme stvárňuje postavu Tary, ovláda posunkovú reč aj v skutočnom živote.

Rozhodnutie implementovať posunkovú reč do dialógov a samotného deja tak umožnilo vytvoriť špecifickú atmosféru, ktorú si môžu užiť aj nepočujúci resp. diváci s poruchami sluchu.

Dej sa drží klasických základov démonických hororov. Partia kamarátov sa vydá žúrovať do priestorov izolovanej chatky, len aby po výpadku elektriny natrafili v pivnici na čerstvo ukončený rituál na vyvolávanie démonov. Pri krvavom trojuholníku nájdu knihu, ktorej prečítanie privolá démona a jedného z princov pekla Belzebuba.

Film Soul to Keep však v tomto momente končí so štandardným rozprávaním hororu o démonickom posadnutí. Tvorcovia si pre divákov pripravili niekoľko zvratov, ktoré klasický hororový subžáner ozdobia.

Soul to Keep zrežírovala dvojica Moniere a David Allensworth. Scenár napísali David Allensworth a Eric Bram. Vo filme si zahrali Sandra Mae Frank, Aurora Heimbach, Kate Rose Reynolds, Jessie Jordan, Amelia Sheeler, Annabelle Reed, Jordan Theodore, Derek Long, Conor McKenna, Craig Fogel a ďalší.

Soul to Keep je z produkcie Shady Tree Films, Cineque Pictures a premiéru si odbil 06.10.2018 na filmovom festivale Shriekfest. Detaily o distribúcii na iných platformách nie sú známe.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: