Preskočiť na obsah

Kňaz vo filme The Nun načrtol pôvod Valaka

Fanúšikovia očakávajúci prílet démonickej mníšky Valaka sa dočkali pár príjemných informácií.

Hororový svet Jamesa Wana divákov jednoducho láka a zo svojich obľúbených postáv chcú vidieť viac a viac. To isté kúzlo prišlo počas marketingovej kampane k filmu The Conjuring 2 (V Zajatí Démonov 2), kedy sa fanúšikom naskytol pohľad na zvláštnu démonickú mníšku menom Valak. Valak sa stal centrom virálnej kampane a po svetovej premiére The Conjuring 2 sa okamžite začalo šuškať o možnom filme v ktorom bude hrať prím práve sympatická mníška.

Už vo februári sme priniesli správu, že Valak svoj film s názvom The Nun skutočne dostane. O réžiu sa má postarať šikovný Corin Hardy (The Hallow). Scenára sa ujal Gary Dauberman (Annabelle, Crawlspace), ktorý stojí aj za scenármi k očakávaným filmom It (2017) a Annabelle: Creation (2017). Na pôvodnom koncepte pracoval aj David Leslie Johnson (Orphan, Red Riding Hood, The Conjuring 2). Na písaní scenára sa pochopiteľne podieľal aj samotný James Wan, ktorý sa navyše postaví do kolonky „produkcia“ hneď vedľa Petra Safrana (The Conjuring, The Conjuring 2, Annabelle, The Belko Experiment, Martyrs). Valaka by si mala znovu zahrať Bonnie Aarons.

Zaujímavé však je, že Valak nebol plánovanou súčasťou konceptu The Conjuring 2. James Wan chcel jednoducho a čo najprirodzenejšie spojiť vyšetrovanie v Enfielde s incidentmi v Amityville. Lorraine Warren Jamesa svojim rozprávaním desivých príbehov inšpirovala ku konečnému dizajnu a zvyšok je už históriou.

Mníška je však veľmi voľným odkazom k „reálnemu“ démonovi Valakovi (Ualac, Volac, Valac, Valax, Valic, Valu). Démon asi ani nie je úplne správny termín, nakoľko je Valak vo svojej podstate prezidentom pekla. Prenáša na seba podobu dieťaťa s anjelskými krídlami jazdiac na dvojhlavom drakovi. Wanov Valak sa tak očividne nedržal a zrejme ani nebude držať historickej mytológie.

No ale k samotným novinkám. K hereckému osadenstvu sa pridal Demian Bichir, ktorého môžete poznať z filmu The Hateful Eight od Quentina Tarantina a určite ho uvidíte v čoskoro vydanom filme Alien: Covenant.

Čo je pre nedočkavého fanúšika podstatnejšie je to, že Demian Bichir si zahrá kňaza Burkeho vyslaného Rímom zúčastniť sa na vyšetrovaní záhadnej smrti mníšky. Príliš veľa toho táto informácia neprezrádza, ale kreslí náčrt k pôvodu Valaka a ako sa táto démonická/pekelná entita dostala k tak ironickému vzhľadu.

The Nun vyjde 13. júla v roku 2018.

1 názor na “Kňaz vo filme The Nun načrtol pôvod Valaka”

  1. Pingback: Hviezda seriálu American Horror Story si zahrá postavu mníšky vo filme The Nun - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.