Preskočiť na obsah

Kliatba bezhlavého ducha Lilith Ratchet

Kliatba bezhlavej Lilith.

American Poltergeist: The Curse of Lilith Ratchet alebo skrátené len The Curse of Lilith Ratchet je horor od Eddieho Lenygiela, ktorý si odbije svetovú premiéru 20. septembra v Atlas Cinemas Lakeshore 7 & XXDXP, o distribúciu sa sa postará ITN Films.

Dej filmu sa točí okolo kliatby Lilith Ratchet, neznámej ženy, ktorej praskliny minulosti vypĺňajú len bizarná riekanka a scvrknutá hlava. Básnička spomína, že Lilith „stratila“ hlavu pre svojho milovaného a ktokoľvek si s jej hlavou zahrá hru počas recitácie poézie, oslobodí smrteľnú kliatbu.

Scvrknutá hlava resp. trofejná hlava je špeciálne „pripravená“ ľudská hlava, slúžiaca ako trofej či súčasť rituálu. Odrezaná hlava je zbavená tuku, uvarená, vysušená a poprášená popolom, aby zlý duch nemohol uniknúť.

Hlavu a riekanku nájdu v starožitnej krabici kamarátky Alice a Lauren. Ako veľké fanúšičky duchovna okamžite navštívia Huntera Perryho, osobnosť a tvár populárnej paranormálnej podcastovej show Beyond the Veil. Ten potvrdí autentickosť desivého nálezu a využije ho na mierne zdvihnutie bodov popularity. Zorganizuje živý prenos špeciálnej hry s hlavou Lilith Ratchet. No keď sa pohadzovanie hlavy skončí a na zem dopadne posledná hláska básne, začne sa peklo.

Démonická duša Lilith Ratchet sa ocitne na slobode a svojimi dlhými čiernymi nechtami roztrhá život každého, kto jej vkročí do cesty.

Vo filme si zahrali Katelynn Newberry, Rob Jaeger, Roger Conners, Angela Cole, Brianna Burke, George Tutie, Crissy Kolarik, Layla Cushman, Ashley Amor, Lauren Paulis, Ann Shamess, Sean Keta, Janine Bowles Sarnowski, Daniel Remark, Dionnae Maree, Debbie Scaletta, Alan Thomas a Pauline Nowakowski.

American Poltergeist: The Curse of Lilith Ratchet je z produkcie Fright Teck Pictures a premiéru zažije 20. septembra v Atlas Cinemas Lakeshore 7 & XXDXP aj vďaka distribučnej spoločnosti ITN Films.

Trailer:

https://youtu.be/jkY64AViXdg

Zábery z filmu: