Preskočiť na obsah

Kingove ‚Dievča, ktoré malo rado Toma Gordona‘ si uchmatlo režisérku

Red Sox a temný les.

Ak si spomínate, ešte v auguste minulého roku sme vám priniesli správu o pripravovanej filmovej adaptácii románu Dievča, ktoré malo rado Toma Gordona (The Girl Who Loved Tom Gordon, 1999) od Stephena Kinga. Vtedy svoje sily spojili produkčná spoločnosť Vertigo Entertainment a Christine Romero, bývalá manželka legendárneho Georga A. Romera, ktorý zomrel v roku 2017. Bol to totiž práve on, ktorý aktívne pracoval na adaptácii tohto románu ešte na začiatku druhého tisícročia. George A. Romero mal s Kingom skúsenosti pri réžii filmovej verzie románu The Dark Half (Temná polovica resp. Tretie Oko) v roku 1993.

V tom čase producentka Christine Romero a ikonický producent Roy Lee z Vertigo Entertainment hľadali niekoho, kto by ich predstavu vedel namaľovať na strieborné plátno. THR sa exkluzívne dozvedel, že toto hľadanie je na konci a „Toma Gordona“ si pod svoje kreatívne krídla vezme oceňovaná Lynne Ramsay. Ide o ideálnu voľbu vzhľadom na jej talent spojiť drámu, mysterióznosť a napätie. Vidieť ste to mohli v jej filmoch Musíme si pohovoriť o Kevinovi (We need to talk about Kevin, 2011) a Nikdy si tu nebol (You Were Never Really Here, 2017). Lynne napísala scenár v spolupráci si Christy Hall, scenáristkou a producentkou kritikmi uznávaného Netflix seriálu I Am Not Okay With This. Okrem Roya Leeho (Kruh, Temná voda, Nenávisť, Žena v čiernom, To, To: Kapitola II) a Christine Romero sa produkcie ujmu aj Ryan Silbert (God of Love) a Joe Berg (Aquaman, Doktor Spánok).

Príbeh románu Dievča, ktoré malo rado Toma Gordona (The Girl Who Loved Tom Gordon, 1999) je o deväťročnej Trishe McFarland, ktorá sa so svojou čerstvo rozvedenou mamou a starším bratom Peteom vydala na výlet po “mierne náročnej až náročnej” desaťkilometrovej trase. Pri rodinnej túre sa držala v úzadí, aby sa vyhla hádkam medzi bratom a mamou. Svoj odstup si však držala až natoľko, že ich oboch stratila a rozhodla sa ich dohnať skratkou cez les. Namiesto svojej rodiny však objavila hĺbku lesa, ktorý sa pri rýchlom stmievaní javil čoraz desivejší. Spoločnosť jej robil hlas Toma Gordona, jej obľúbeného bejzbalového hráča za Red Sox. Trisha však začne mať pocit, že v lese nie je sama ale niečo hrôzostrašné sleduje každý jej krok.

Natáčanie filmu by sa malo začať na budúci rok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *