Kingov „Outsider“ dostal prvý trailer

King kraľuje našim obrazovkám.

Ani vám sa Stephen King ešte nezunoval? Nie? Tak sa máte na čo tešiť. Nielenže na Hulu beží už druhá sezóna seriálu Castle Rock a na Netflixe si môžete s českými titulkami pozrieť film Vo vysokej tráve, no HBO sa pripravuje na vlastný seriál inšpirovaný svetom Stephena Kinga. Ak si v hlave lustrujete Kingovu tvorbu a premýšľate nad tým, ktorú klasiku môže HBO tak spracovať, máme pre vás prekvapujúcu správu. Teda, ak ste si neprečítali nadpis článku…

Seriálovej adaptácie sa totiž dočká rok „nový“ hororový román a pochopiteľne aj bestseller Outsider (The Outsider). V spracovaní od HBO sa budeme 10 epizód venovať bizarnému príbehu o policajnom detektívovi Ralphovi Andersonovi a učiteľovi/trénerovi tímu drobnej bejzbalovej ligy Terrym Maitlandovi.

Je to práve počas bejzbalového zápasu, kedy je Terry Maitland zatknutý. Nejde pritom o žiadnu rutinnú záležitosť vrámci eliminácie možných páchateľov. Polícia má svedkov, odtlačky prstov a DNA. Trifekta spravodlivosti. A zločin? Znásilnenie, zmrzačenie a vražda len 11 ročného Frankieho Petersona. Ralph Anderson je síce zhrozený, no po smrti svojho syna má aspoň na chvíľu pocit, že jeho život má zmysel.

DNA, odtlačky a svedkovia. Terry nemá šancu, tu žiadne príbehy a plač nepomôžu, no i napriek tomu prisahá, že s ohavnou smrťou nevinného chlapca nemá nič spoločné.

Jasný prípad však niečo ohrozí. Z reality sa akoby stane bizarná nočná mora. Terryho alibi sa potvrdia. V čase vraždy sa nachádzal v susedskom meste na konferencii spisovateľov. Potvrdzujú to bezpečnostné zábery, svedkovia a aj odtlačky prstov v drobnom darčekovom obchode, ktorý Terry navštívil po skončení konferencie.

Ralph Anderson má tak na stole šialený prípad muža, ktorý bol v rovnakom čase na dvoch odlišných miestach. Ako je to možné?

V seriáli The Outsider si zahrali Jason Bateman, Ben Mendelsohn, Cynthia Erivo, Bill Camp, Mare Winningham, Paddy Considine, Julianne Nicholson, Yul Vázquez, Jeremy Bobb a mnohí ďalší.

The Outsider z produkcie HBO vyjde 12.01.2020 na HBO.

Teaser trailer:

Zábery z traileru: