Preskočiť na obsah

Kingov ‚Muž na úteku‘ sa dočká novej filmovej adaptácie od Edgara Wrighta

Beh o život pre muža na úteku.

Kingova tvorba sa dočká ďalšieho hollywoodskeho spracovania. Tentokrát sa filmovej adaptácie dočká román, ktorý ste už v televízii mohli vidieť s veľmi charakteristickým nemeckým prízvukom Arnolda Shwarzneggera. Áno, ide román Muž na úteku (The Running Man), ktorý môžete poznať aj podľa českého prekladu Běh o život. Ak dumáte nad tým, prečo sa nového filmového spracovania dočká román, ktorý sa sa už raz strieborného plátna dotkol, máme pre vás odpoveď. Adaptácia z roku 1987 nebola príliš verná svojej predlohe a sklamanie nad filmom prejavil i samotný Stephen King. Prišiel čas na reparát, a nie hocijaký.

Novej filmovej verzii sa chopí legendárny režisér Edgar Wright, ktorého Súmrak mŕtvych (2004) patrí medzi ikony hororovej komédie. Vidieť ste mohli aj jeho filmy Jednotka príliš rýchleho nasadenia (2007), Scott Pilgrim proti celému svetu (2010), Na konci sveta (2013) či Bay Driver (2017). Edgar Wright pri scenári spojí sily s Michaelom Becallom, s ktorým pracoval na filme Scott Pilgrim proti celému svetu. Sám Michael sa podieľal na scenároch 21 Jump Street, 22 Jump Street a drámy Manic z roku 2001. Produkcie bude cez svoj Genre Films banner viesť Simon Kinberg, ktorý produkoval filmy Sherlock Holmes, Elysium, Logan či Deadpool. Produkciu bude zastrešovať filmové štúdio Paramount Pictures, pre ktoré je Muž na úteku podľa Deadline prioritou.

Kniha Muž na úteku (česky Běh o život, v origináli The Running Man) vyšla v roku 1982. Napísal ju Stephen King pod pseudonymom Richard Bachman. Dej je zasadený do dystopickej, totalitnej a finančnou krízou zničenej Ameriky v roku 2025. Ben Richards, chudobný obyvateľ Co-Op City s chorou dcérou sa rozhodne svoju situáciu vyriešiť prihlásením sa do populárnej show Muž na úteku. V nej je súťažiaci vyzbrojený vreckovou kamerou a menej než 5 tisíc dolármi. Jeho cieľom je prežiť, nakoľko po 12 hodinách náskoku sa za ním vydajú trénovaní nájomní vrahovia. Ben za každú prežitú hodinu a usmrtenie vraha získa 100 dolárov. Ak prežije 30 dní, získa miliardu dolárov. Nebude to však ľahké. Okrem nájomných vrahov po ňom môžu ísť aj obyčajní ľudia, Diváci totiž za akúkoľvek informáciu o Benovom pohybe môžu získať peniaze.

Kým sa dočkáme nových informácií o projekte, môžeme aspoň dúfať v čistokrvnú adaptáciu Kingovho románu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *