Preskočiť na obsah

Kingov „Cintorín zvieratiek“ prichádza s novým trailerom

Mŕtvi sa vracajú.

Kingov Pet Sematary (Cintorín zvieratiek) sa pomaly blíži do kín a s ním prichádza v poradí druhý oficiálny trailer. Film predáva tradičným „Paramount“ spôsobom, no minimálne ikonická „cica“ stojí za celý vyše dvoj minútový zážitok. Pripomeňme si, o čom cintorín je.

Samotná predloha Cintorín zvieratiek (Pet Sematary, 1983) je považovaná za jeden z najdesivejších románov z mysle Stephena Kinga. Príbeh je o rodine, ktorá sa presťahovala neďaleko mesta Ludlow v štáte Maine. Po čudesných skúsenostiach jej členovia objavia lokálny cintorín, kde deti pochovávajú svojich domácich miláčikov. Dej sa neskôr dotýka údajného indiánskeho pohrebiska a legendy, podľa ktorej pochovanie zosnulého v pohrebisku privedie neživého k životu.

Scenárista Jeff Buhler sa v novej adaptácii sústredil práve na emocionálne elementy románu, nakoľko sú podľa neho integrálnou súčasťou predlohy, ba dokonca viac, než klasickejšie hororové scény, ktoré ste mohli vidieť v minulej adaptácii z roku 1989 a z pokračovania s názvom Pet Sematary II (1992). 

V každom prípade, tak ako samotný román, aj nová adaptácia sleduje príbeh L. Creeda, jeho manželky Rachel, ich dvoch detí a čudesného suseda Juda Crandalla.

O réžiu sa postarala dvojica Dennis Widmyer a Kevin Kölsch, ktorá je zodpovedná za horor Starry Eyes z roku 2014. Vo filme si zahrali Amy Seimetz, John Lithgow, Naomi Frenette, Jason Clarke, Hugo Lavoie, Jeté Laurence, Alyssa Brooke Levine a ďalší.

Pet Sematary je z produkcie Alphaville Films a Paramount Pictures. Film vyjde v slovenských a českých kinách 11.04.2019 vďaka CinemArt.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: