Preskočiť na obsah

Kingov „Cintorín zvieratiek“ dostal oficiálny trailer

Pozvanie na cintorín.

Len včera sme na našich sociálnych sieťach zdieľali oficiálny plagát k novej adaptácii Kingovho románu „Cintorín zvieratiek“ a už tu máme aj veľmi príjemne pôsobiaci plnohodnotný trailer. Kým sa k nemu dostaneme, pripomeňme si niekoľko faktov o Kingovom originále.

Samotná predloha Cintorín zvieratiek (Pet Sematary, 1983) je považovaná za jeden z najdesivejších románov z mysle Stephena Kinga. Príbeh je o rodine, ktorá sa presťahovala neďaleko mesta Ludlow v štáte Maine. Po čudesných skúsenostiach jej členovia objavia lokálny cintorín, kde deti pochovávajú svojich domácich miláčikov. Dej sa neskôr dotýka údajného indiánskeho pohrebiska a legendy, podľa ktorej pochovanie zosnulého v pohrebisku privedie neživého k životu.

Stephen King sa v tomto románe sústredil na zdrvujúce emocionálne nočné mory a bolesť, ktorú každý jeden človek zažil alebo raz zažije. S. King v tomto románe predviedol, že horor ako žáner dokáže ísť do absolútnych hlbín psychológie strachu a svojimi desivými slovami pridusil všetky vekové kategórie, ktoré sa ku knihe dostali.

Scenárista Jeff Buhler sa v novej adaptácii sústredil práve na emocionálne elementy románu, nakoľko sú podľa neho integrálnou súčasťou predlohy, ba dokonca viac, než klasickejšie hororové scény, ktoré ste mohli vidieť v minulej adaptácii z roku 1989 a z pokračovania s názvom Pet Sematary II (1992).

O réžiu sa postarala dvojica Dennis Widmyer a Kevin Kölsch, ktorá je zodpovedná za horor Starry Eyes z roku 2014. Vo filme si zahrali Amy Seimetz, Naomi Frenette, Jason Clarke, Hugo Lavoie, Jeté Laurence, Alyssa Brooke Levine a ďalší.

Pet Sematary je z produkcie Alphaville Films a Paramount Pictures. Film vyjde v slovenských a českých kinách 11.04.2019 vďaka CinemArt.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: