Preskočiť na obsah

Kingov Castle Rock dostal nový trailer

Mesto Castle Rock sa prebúdza.

Castle Rock bude seriálová hororová pavučina utkaná z mytológie multiverza Stephena Kinga. Uvidíme postavy a prinajmenšom načrtnuté príbehy z diel ako sú Prepotrebné Zbytočnosti, Žiarenie, To, Temná Veža, Pavučina snov, Zelená míľa, Misery, Vykúpenie z väznice Shawshank, Nočná zmena, Štyri po polnoci či Dolores Claiborne.

Pri pohľade na názov seriálu je fanúšikovi S. Kinga všetko jasné. Veď predsa fiktívne mesto Castle Rock, nachádzajúce sa v štáte Maine, sa stalo domovom pre viaceré Kingove romány. Medzi ne patria Cujo, Prepotrebné Zbytočnosti, Vrece Kostí, Mŕtva Zóna či Tretie Oko. Ide tak o ideálne miesto pre spoznávanie šialenej mysle S. Kinga.

V poslednej upútavke, ktorá vyšla pri príležitosti Super Bowlu 4. februára, sme sa dozvedeli, že právnik Henry Deaver dostane po tragédii vo väznici Shawshank telefonát od neznámeho väzňa. Toho hrá “Pennywise” Bill Skarsgård. Na mestečko Castle Rock sa totiž rúti horor, ktorý divákom pripomenie, prečo je po Kingovi obrovský dopyt. Nemajte však obavy, v Castle Rock stále žije šerif Alan Pangborn (Tretie Oko, Prepotrebné Zbytočnosti).

Najnovší trailer sa však venuje samotnému mestečku Castle Rock a jeho prekliatiu. Teaser trailer má názov „This Place“ a naozaj, Castle Rock je veľmi výnimočné miesto.

Seriál vytvorili Sam Shaw a Dustin Thomason a je z produkcie Bad Robot. Túto spoločnosť založil J.J. Abrams, ktorého môžete poznať z projektov Alias (2001), Lost (2004), či filmov Mission: Impossible 3 (2006), Star Trek (2009), Super 8 (2011), Star Trek: Into Darkness (2013) a Star Wars: The Force Awakens (2015). Pri tomto projekte figuruje ako exekutívny producent.

V seriáli si zahrali Scott Glenn (Daredevil), André Holland (Moonlight), Sissy Spacek (Carrie), Melanie Lynskey, Jane Levy (Evil Dead), Bill Skarsgård a ďalší.

Castle Rock vyjde na Hulu v 10 epizódnej sérii a to 25. júla.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=H14tqKZYhgg

Zábery z traileru: