Jeepers Creepers 3 žije

Jeepers Creepers 3: Cathedral je v štádiu natáčania a dokonca je čiastočne známe aj herecké obsadenie.

Dva filmy Jeepers Creepers (2001, 2003) sa dokázali stať kultami hororovej filmovej tvorby a to i napriek tomu, že nezískali dokonalo žiarivé hodnotenia. Príbeh o mýtickej bytosti vraždiacej každých dvadsaťtri rokov na jar a vždy po dobu dvadsiatich troch dní si získal veľkú fanúšikovskú základňu. Tá od vydania doteraz poslednej časti v roku 2003 čakala na pokračovanie. Po štrnástich rokoch to vyzerá tak, že sa ho zostarnutý fanúšik série konečne dočká.

Mýtická a tajomná postava Creeper so svojou charakteristickou dodávkou terorizovala odľahlú oblasť Floridy, jej obyvateľov a prázdninujúcich študentov s veľkou chuťou a dávkou kreativity. Oba filmy sledovali úsek dvadsaťtri dňového rituálneho hororu, ktorý sa skončil zraneným Creepera a jeho sľubom o vražednom návrate. Ten nastane po takmer pätnástich rokoch.

Jeepers Creepers je projektom Victora Salvu, ktorý si získal žánrových fanúšikov svojim filmom Clownhouse z roku 1989. Pravdepodobne udalosti z čias natáčania Clownhouse stoja za menším meškaním tretej časti.

Victor Salva bol už v roku 1988 obvinený zo sexuálneho zneužívania maloletej hviezdy filmu Clownhouse, Nathana Wintersa. Počas vyšetrovania našla polícia v dome Salvu detskú pornografiu. Salva sa nepriznal, využil Nolo Contendere (Nepriznanie viny alebo neviny) a bol odsúdený s verdiktom efektu viny. Vo väzení strávil pätnásť mesiacov.

Táto informácia začala robiť Salvovi problémy práve počas plánovania produkcie Jeepers Creepers 3 a to i napriek tomu, že po roku 1989 natočil vrátane Jeepers Creepers osem filmov. Herci sa do tretej časti extra nehrnuli, združenia hercov ho bojkotovali a agentúry upozorňovali na odsúdenie v minulosti.

No teraz to vyzerá tak, že trojka s podtitulom Cathedral naozaj bude. Producent Stan Spry potvrdil začiatok natáčania v Baton Rouge, Louisiane. Victor Salva sa vyjadril, že síce bolo po rôznych kontroverziách získať hercov náročné, no nakoniec sa dohodol s pôvodnými hviezdami. Gina Philips sa znovu objaví ako Trish Jenner a Jonathan Breck si opäť zahrá Creepera. Novým hereckým prírastkom je Brandon Stacy, ktorý si zahrá policajta a lídra skupiny, ktorá pôjde po krku mýtickej bytosti.

Victor Salva sľubuje odhalenie mýtu Creepera, kto to je, čo to je a prečo sa to všetko deje. Načrtol dej, ktorý bude spätý s Trish Jenner. Tá sa obáva, že Creeper pôjde po jej synovi a aby tomu predišla, pôjde mu po krku ako prvá.

Viac informácií momentálne nie je známych, no v prípade ich výskytu o nich budeme informovať.