Preskočiť na obsah

James Wan bude pracovať na reštarte Resident Evil

Reštart Resident Evil sa blíži.

Resident Evil je obrovským pojmom pod ktorým sa schovávajú videohry, filmy, komiksy, knihy, či animované pokračovania k hrám. Celá táto ikonická mánia začala v roku 1996, kedy Shinji Mikami a Tokuro Fujiwara za pomoci hernej vývojárskej spoločnosti Capcom vydali prvú survival horror hru Resident Evil.

Odvtedy vyšlo desiatok hier z ktorých viaceré získali titul Hra roka. Obrovský potenciál v tejto rozbiehajúcej sa hernej sérii videlo nemecké filmové štúdio Constantin film, ktoré už v roku 1997 kúpilo práva k filmových adaptáciám. Zo začiatku sa v súvislosti s prvým filmom spomínali mená ako Alan B. McElroy (Halloween 4: The Return of Michael Myers, Wrong Turn 1-6) a George A. Romero (Night of the Living Dead, The Crazies, Dawn of the Dead), no distribučné práva v roku 2001 získala spoločnosť Sony Entertaiment a tí k projektu prihodili Paula W.S. Andersona, ktorý bol dovtedy známy réžiou filmov Mortal Kombat (1995) a Event Horizon (1997).

Paul W.S. Anderson napokon stál za všetkými šiestimi filmami, buď ako režisér častí Resident Evil (2002), Resident Evil: Afterlife (2010), Resident Evil: Retribution (2012), Resident Evil: The Final Chapter (2016) alebo ako scenárista a producent pri Resident Evil: Apocalypse (2004) a Resident Evil: Extinction (2007).

Hry aj filmy majú spoločnú hlavnú dejovú líniu, ktorá sa dotýka medzinárodnej farmaceutickej korporácie Umbrella Corporation, ktorá sa pod rúškom výroby a distribúcie liekov, kozmetiky, spotrebného tovaru a jedla, venovala výrobe biochemických zbraní. Vo výskumnom stredisku v horách Arklay neďaleko mesta Raccoon City, prebiehali testy T- vírusu, mutagénu, ktorý dokáže drasticky modifikovať živé a čerstvo mŕtve organizmy. Keď sa tento T-Vírus nedopatrením dostal von, kontaminoval okolie a pomaly sa dostával k mestu, začal sa boj hrdinov so zombíkmi a so zvláštne zmutovanými organizmami.

Hlavnou hrdinkou filmovej série bola Alice, ktorú stvárnila Milla Jovovich. V hernej sérii sa nevyskytuje a oproti hrám majú filmy odlišnú časovú líniu a viaceré dejové aspekty.

Hry a filmy Resident Evil patria medzi najziskovejšie série v histórii a to i napriek tomu, že filmy tradične získavali negatívne hodnotenia. Ázijský trh bol však veľmi štedrý a hlavne Čína pravidelne stála za mega ziskmi filmovej série.

Keďže sa filmová hexalógia skončila v Japonsku na konci minulého roku a na začiatku roku 2017 v USA časťou Resident Evil: The Final Chapter, viacerí očakávali, čo sa bude diať ďalej. Predsa len, štúdio Constantin Film si rozhodne nenechá ujsť miliónové zisky a preto sa prakticky od januára šuškalo o možnom reštarte série, čo naposledy naznačil aj sám režisér a scenárista Paul. W.S Anderson na festivale v Cannes.

Najnovšie informácie však pochádzajú priamo od nemeckého štúdia Constantin Film, ktoré má v pláne vyprodukovať ďalších šesť úplne nových a originálnych filmov. Scenár k prvému z nich napíše Greg Russo, ktorý je celkom neostrieľaný scenárista s nula hotovými projektami. Má však rozrobené filmy Mortal Kombat a Robotech. O režisérovi sa toho zatiaľ veľmi veľa nevie, no z kruhu nevypadlo meno Paul W.S. Anderson. Aj keď je málo pravdepodobné, že Constantin Film bude chcieť začínať reštart s režisérom, ktorý mal prsty v každom jednom pôvodnom filme.

Pre hororových fanúšikov je najpodstatnejšia informácia tá, že na palubu prišiel hororový mág James Wan, známy pre filmy Saw (2004), Dead Silence (2007), Insidious (2010), The Conjuring (2013), Annabelle (2014) a Lights Out (2016).

Okrem viacerých nezrovnalostí oproti hernej sérii, totiž diváci filmom vyčítali nedostatok hororových elementov a väčší dôraz na akčnosť a popcornovú efektnosť, než na desivé a nepríjemné prvky. Ak má byť nová filmová séria viac tradične hororová, James Wan je jednoznačne tou správnou voľbou.

Ďalším dôvodom príchodu Jamesa Wana môže byť aj to, že štúdio Constantin Film by radlo videlo rovnako vysoké zisky aj v iných častiach sveta, než v tých ázijských, na čo má mať James Wan nos a hlavne meno.

1 názor na “James Wan bude pracovať na reštarte Resident Evil”

  1. Pingback: Pripravovaný seriál 'Resident Evil' bude oficiálne na Netflixe | Horormagória

Komentáre sú uzavreté.