Preskočiť na obsah

James Franco v originálnom horore The Vault

Horor The Vault vás odradí od vykrádania bánk.

Snáď každý aspoň raz vo svojom živote pomyslel na to, aké by to bolo úspešne vykradnúť banku. Samozrejme, nemáme na mysli obyčajnú lúpež cez okienko, keďže banky si tam držia hotovosť tak veľkú, aby im akékoľvek množstvo lúpežných incidentov vôbec neublížilo. Máme na mysli útok na trezory ala Dannyho Jedenástka. Akčnú lúpež končiacu na Bahamách.

Dôvody na taký čin má každý potenciálny lupič iný. Vo filme The Vault pôjde o troch súrodencov a ťažkosti jedného z nich. Dve sestry s pokrčeným vzťahom zvolia lúpež banky za spôsob, ako pomôcť svojmu bratovi, ktorý sa topí v hlbokých problémoch a iné legálne riešenie jednoducho neexistuje.

Na úspešnú zlodejinu sa skvele pripravia a samotný proces v banke prebieha podozrivo ľahko. Po peniazoch však niet ani stopy, takže kroky vedú k manažérovi banky. Ten im po krátkom presviedčaní prezradí, že všetky peniaze sa nachádzajú v starom podzemnom trezore, ktorý dokonca ani nie je zapojený do moderného bezpečnostného systému.

Manažér banky ich zavedie na samé dno budovy banky a nechá lupičov popasovať sa so zabudnutým trezorom. Ak si však myslíte, že film skončí buď úspešnou lúpežou alebo ukážkovým policajným zásahom, tak sa mýlite.

The Vault sa rýchlo zmení na horor. Manažér totiž veľmi dobre vedel, prečo im vôbec o starom trezore povedal. Samotný trezor a chodby, ktoré ho krížia, totiž skrývajú niečo omnoho desivejšie, než guľka do čela od člena zásahového komanda. Partia zlodejov sa ocitne v možnej supernaturálnej pasci, ktorá sa s nikým nemazná.

Manažéra banky si zahral James Franco (127 Hours)Francesca Eastwood (Final Girl) a Taryn Manning (Orange is the New Black) stvárnili nápomocné sestry. Brata si zahral Scott Haze (Child of God). Okrem nich tam uvidíme aj Q’orianku Kilcher, Jeffa Guma, či Keitha Lonekera.

O réžiu sa postaral Dan Bush, ktorý v minulosti zrežíroval úspešný hororový film The Signal (2007). So scenárom mu pomohol Conal Byrne, ktorý s Bushom spolupracoval na filme The Reconstruction of William Zero (2014).

The Vault sa vďaka distribučnej spoločnosti FilmRise dostane do vybraných kín (USA) a na On Demand služby 1. septembra.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=AtvVdh_-rLQ

Zábery z filmu:

 

Značky: