Insidious 4 sa odkladá. Nahradí ho iný horor od Blumhouse

Vydanie Insidious 4 sa posúva až na január roku 2018.

Filmy série Insidious patria medzi komerčné najúspešnejšie hororové filmy modernej histórie. Nie je to prekvapením, keďže za nimi stoja talenty a veľké mená súčasného hororu James Wan (Saw, Dead Silence, The Conjuring, The Conjuring 2, Insidious 1-2) a Leigh Whannell (SAW I-III, Dead Silence, Insidious 1-3). Pri Insidious a Insidious 2 sa o réžiu staral James Wan a o scenár Leigh Whannell. Pri treťom filme mal už réžiu na starosti Leigh Whannell. Scenár štvorky napísal Leigh Whannell, ktorého na režisérskej stoličke po Insidious 3 nahradil Adam Robitel (The Taking of Deborah Logan).

Insidious 3 bol prequelom k hrôzostrašným udalostiam, ktoré si sadli na rodinu Lambertovcov. Končí sa scénou v ktorej Elise Rainier (Lin Shaye) odíde spolu so Specsom (Leigh Whannell) a Tuckerom (Angus Sampson). V Insidious 4 spoločne odštartujú biznis Spectral Sightnings a započnú novú kapitolu v ich životoch. Odsťahujú sa do Elisinho rodného domu v Novom Mexiku, kde sa zoznámime s jej rodinou vrátane matky a otca.

Príbeh naberie hororový spád po tom, čo sa Elise rozhodne nájsť zvláštnu entitu, ktorá jej nedáva spávať a mohli sme ju zažiť už v tretej časti. Práve pri tomto pátraní spoznáme aj novú postavu Aubrey (Tessa Ferrer). Špekuluje sa o tom, že Aubrey nepatrí medzi živých a ako duch bude pomáhať Elise v temnej sfére The Further. Viac detailov však nie je doteraz známych a pravdepodobne bude trvať dlhšie, kým sa niečoho nového dočkáme.

Štúdio Universal Pictures sa totiž rozhodlo Insidious 4 vyhodiť z pôvodného dátumu vydania 20. októbra tohto roku a posunúť ho až na 5. január roku 2018. Insidous 4 v tomto januárovom týždni zatiaľ nemá naplánovanú žiadnu konkurenciu a možno aj to môže byť dôvod odloženia.

20. október si však pre seba vezme film Half to Death, ktorým Universal Pictures nahradí posunutú štvrtú časť Insidious. Oba filmy sú z produkčného domu Blumhouse.

Half to Death je zrežírovaný Christopherom Landonom, ktorý stál za scenármi filmov Disturbia (2007), Paranormal Activity 2,3,4, The Marked Ones (2010-2014), Scouts Guide to the Zombie Apocalypse (2015) a Viral (2016). V Half to Death si zahrá hlavnú úlohu Jessica Rothe (La La Land). Okrej nej sa vo filme predstavia Israel Broussard, Ruby Modine, Jason Bayle, či Rachel Matthews.

V Half to Death budeme sledovať študentku univerzity, ktorej sa dostane možnosť znovu prežiť vlastnú smrť a zistiť tak identitu svojho vraha.

Half to Death bude v druhom týždni svojho premietania bojovať so Saw: Legacy a s novým filmom zo série Cloverfield. Je teda otázne, či sa mu podarí odhryznúť si veľký kus z Box Office koláča.