Preskočiť na obsah

Horror punková legenda ako šialený vrah vo filme Death Ward 13

Bývalý gitarista kultovej kapely Misfits si zahrá v pripravovanej prerábke klasického hororu.

Horor The Forgotten, viac známy ako Don’t Look in the Basement alebo Death Ward 13 je nezávislým hororovým filmom z roku 1973 od režiséra S.F. Brownrigga. Aj napriek tomu, že sa ako iné filmy sedemdesiatych rokov nestal ikonickým hororovým snímkom, dokázal si získať fanúšikov naprieč generáciami, vrátane tej súčasnej.

Don’t Look in the Basement dejovo experimentoval s bizarným konceptom psychiatrickej inštitúcie Stephens Sanitarium v ktorej liečebnou metódou je voľnosť pacientov konať na vlastný popud. Táto nebezpečná liečba stála za vraždou samotného Dr. Stephensa, ktorého pacient napadol sekerou. Predtým však stihol prijať novú sestričku Charlotte, ktorá sa tak ocitne v desivej a absurdnej situácii, kde hranica medzi šialenstvom a zdravým rozumom je tenká nie len u pacientov.

Pripravovaný remake bude zasadený do rovnakého prostredia roku 1973, kde do pomaly zatvoreného sanatória príde skupina študujúcich zdravotných sestier, ktoré by sa mali postarať o poslednú hŕstku pacientov. Rýchlo si však uvedomia, že sú v pasci obklopené šialenstvom, perverznosťou a chuťou po krvi.

Vo filme si taktiež zahrá Doyle Wolfgang von Frankenstein, bývalý gitarista legendárnej horror punkovej kapely Misfits, ktorej piesne boli často inšpirované hororovými filmami. V Death Ward 13 sa objaví ako šialený vrah The Duke. Podľa všetkého by mal byť taktiež aj autorom soundtracku k filmu.

Režisérom Death Ward 13 je Todd Nunes (Scary Larry, All Through the House). So scenárom mu pomohla Tara Knight a vo filme si okrem Doyla Wolfganga von Frankensteina zahrajú aj Ashley Mary Nunes, či Lito Velasco.

Film je v počiatočnom štádiu produkcie a vyjde niekedy v roku 2018.