Preskočiť na obsah

Hororový svet inšpirácie v španielskom filme Musa

Hororový film Musa (Muse) pootvorí dvere do sveta Múz.

Múzy sú podľa gréckej mytológie bohyne literatúry, umenia a vedy. Naprieč históriou sa Múza využíva na pomenovanie jasnej inšpirácie pri umelcoch, no v horore Musa (Muse) sa objavia trošku v inom svetle a za úplne iných okolností.

Samuel Salomon je profesor literatúry, ktorému tragicky zahynula priateľka a už viac než rok je mimo práce, snažiac sa dať dokopy po tejto hrôzostrašnej udalosti. Po nočných morách s jeho zosnulou láskou však začne mať sny ešte bizarnejšie. V opakujúcich sa snoch vída ženu, brutálne zavraždenú počas zvláštneho rituálu.

Najprv to bral ako klasickú nočnú moru, ktorá po istom čase zmizne a vystrieda ju iná, no Salomon zostane v šoku po tom, čo tú istú ženu zo sna nájdu mŕtvu a podľa predbežných správ skutočne umrela za veľmi zvláštnych rituálnych okolností. Okamžite sa rozbehne na miesto činu, no tam nájde viac otázok, než odpovedí. Stretne tam totiž ženu s menom Rachel, ktorá mala tie isté sny ako on.

Spoločne sa ocitnú na ceste hľadania pravdy o záhadnej mŕtvej žene. O koho vlastne ide a prečo sa im obom o nej snívalo?

Cesta ich však donesie do sveta pod kontrolou Múz, zvláštnych entít, ktoré sú známe inšpirovaním umelcov a kreatívcov. No namiesto rozprávky ich čaká horor plný bolesti a strachu.

Musa (Muse) je od režiséra Jaumeho Balaguera, ktorého môžete poznať vďaka filmov [Rec] (2007), [Rec] 2 (2009), [Rec] 4: Apocalipsis (2014), Darkness (2002), či Frágiles (2005). Na scenári spolupracoval Fernando Navarro, ktorý napísal scenár k filmu Verónica od Paca Plazu.

Vo filme si zahrali Christopher Lloyd, Ana Ularu, Franka Potente, Joanne Whalley, Elliot Cowan, Charlotte Vega, Leonor Watling, Manuela Vellés a Yennis Cheung.

Musa (Muse) vyjde 1. decembra tohto roku.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: