Hororový seriál Channel Zero predĺžený o ďalšie dve série

Televízny kanál SyFy je tak presvedčený o úspechu svojho seriálu Channel Zero, že ho okamžite predĺžili o dve série.

Televízna stanica SyFy je medzi fanúšikmi (nielen) hororu známa ako továreň na žánrové béčkové seriály a tituly televíznej filmovej tvorby. Samozrejme, SyFy sa niekoľkokrát podarilo vytvoriť aj hity. Či už Battlestar Galactica, 12 Monkeys, Z Nation a Alphas.

Máloktorý hororový fanúšik však predpokladal, že práve SyFy bude stať za jedným z najoriginálnejších zrodov seriálovej hororovej zábavy- Channel Zero.

Channel Zero je seriálová antológia, kde každá séria predstavuje nový príbeh. Tie sú však vždy adaptáciami príbehov fenoménu s názvom Creepypasta. Creepypasta je používateľmi internetu vymyslený a šírený paranormálny príbeh, legenda, či iná forma média. Creepypasty v Channel Zero scenáristicky usmerňuje skúsený Nick Antosca, ktorý pracoval napríklad na seriáli Hannibal (2015), či na filme The Forest (2016).

Prvá séria seriálu Channel Zero bola postavená na Creepypaste od Krisa Strauba s názvom Candle Cove. Diváci v nej mohli sledovať desivý príbeh o mužovi, ktorý sa vrátil do rodného mestečka, aby vyriešil zmiznutie svojho brata z čas, keď boli deti. Prsty v tom však mala strašidelná detská televízna show, ktorú si pamätala len hŕstka ľudí.

Druhá séria s premiérou 17. októbra tohto roku bude dejovo založená na Creepypaste od Briana Russella, The No-End House. Ako názov napovedá, diváci sa môžu tešiť na ženú uväznenú v dome, v ktorom všetky dvere otvárajú izby plné hororov a teroru.

Channel Zero je úspešný seriál s obrovským počtom fanúšikov, ktorý si dokázal nájsť svoje miesto v hororových srdciach divákov na ktorých nedopadla letargia po niekoľkých sériách American Horror Story. SyFy si je tak istá úspechom druhého príbehu, že seriál predĺžila o sériu tri a štyri. Zatiaľ nie je známe o aké príbehy a legendy sa bude jednať, akonáhle sa tak stane, budeme vás informovať.