Preskočiť na obsah

Hororoví ‚Noví mutanti‘ sa ukazujú v novom traileri

Starí Noví mutanti prichádzajú.

Spomínate si ešte na komiksový horor Noví mutanti (The New Mutants)? Nezazlievame vám, ak nie. Veď v konečnom dôsledku, o filme sme naposledy písali v októbri roku 2017. Áno, čítate správne. V roku 2017 vyšiel prvý oficiálny trailer, ktorý nám predstavil dátum vydania 13. apríl roku 2018. Presne tak, film ste „mali“ vidieť takmer pred dvoma rokmi a i keď človek v závale filmovej a televíznej zábavy môže občas zabudnúť na to, čo a či vôbec videl, toto nie je ten prípad.

Noví mutanti boli neskôr presunutí o rok na február 2019, údajne kvôli Deadpool 2. Neskôr bol film presunutý na august 2019, nakoľko v rovnaký mesiac mal vyjsť X-Men: Dark Phoenix. No a naposledy sa tento zrejme odvážny komiksový horor dočkal odkladu na apríl 2020.

Aby toho nebolo málo, Noví mutanti (The New Mutants) prešli viacerými zmenami. I napriek tomu, že natáčanie bolo dokončené pred vydaním prvého traileru v októbri 2017, už vo februári 2018 bolo naplánované dotáčanie scén, ktoré mali uviesť kompletne novú postavu. No a o 7 mesiacov neskôr sa producent Simon Kinberg pochválil, že prebiehalo natáčanie kompletne nových scén, ktoré mali zdvihnúť „hororový element“ filmu na nový level.

Ak sa vám zdá, že Noví mutanti (The New Mutants) vyzerá ako prípad filmu, ktorému štúdio absolútne neverí, nie ste sami. Pomedzi všetky odkladačky sa dokonca šuškalo aj o tom, že film skončí v koši.

Noví mutanti (The New Mutants) pritom ponúkajú známe tváre – hororovými fanúšikmi milovanú Anyu Taylor-Joy či Maisie Williams zo seriálu Game of Thrones a Charlieho Heatona zo Stranger Things.

V každom prípade, film už naozaj vyjde v apríli tohto roku a preto tu máme kompletne nový oficiálny trailer. Kým sa k nemu dostaneme, pripomeňme si všetko to, čo sme za tie dva roky zabudli.

Pri sledovaní traileru k The New Mutants je veľmi jednoduché zabudnúť na to, že ide o adaptáciu komiksovej predlohy, ktorá sa spája so svetom X-Menov. Josh Boone sa vyjadril, že bol vždy fascinovaný dvoma vecami – Marvelom a Stephenom Kingom. Z traileru je úplne zrejmé, že horor bude hrať v tomto filme z X-Men série prím.

Noví mutanti (The New Mutants) sa poprvýkrát objavili v komiksovej edícii Marvel Graphic Novel no.4 s nadpisom The New Mutants na obale. Za ich tvorbou v roku 1982 stáli Chris Claremont a Bob McLeod.

Noví Mutanti sú tínedžerskí superhrdinovia, ktorých trénujú známe postavy Magneto, Professor X a Cable. Vo filme uvidíme piatich mutantov. Budú nimi Magik, Wolfsbane, Cannonball, Sunspot a Mirage. O deji vieme len toľko, že sa bude orientovať na spomenutú päticu, ktorá je držaná proti svojej vôli v tajomnom zariadení, ktoré pripomína školu a nemocnicu v jednom. Sám režisér Josh Boone priblížil príbeh frázou “superhrdinovia v strašidelnom dome”.

Podľa všetkého by však malo ísť o adaptáciu príbehovej línie s názvom “The Demon Bear Saga”, ktorá vyšla v roku 1984 a figuruje v nej démonický medveď. 

Horor Noví mutanti (The New Mutants) podľa komiksovej predlohy dali dokopy dlhoroční priatelia Josh Boone a Knate Lee. Prvý menovaný film aj zrežíroval. Vo filme uvidíte známe tváre, napríklad Maisie Williams zo seriálu Game of Thrones a Charlieho Heatona zo Stranger Things. Okrem nich si vo filme zahrali aj Alice Braga, Henry Zaga, Blu Hunt a Anya Taylor-Joy.

Film Noví mutanti (The New Mutants) z produkcie Marvel Entertainment a Twentieth Century Fox Film Corporation vyjde 2. apríla tohto roku v slovenských a českých kinách vďaka CinemArt.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: