Hororové trailery, ktoré priniesol Super Bowl

Horor v športe.

Športové Spojené štáty americké majú za sebou NFL sviatok Super Bowl, v ktorom New England Patriots zdolali Los Angeles Rams. Okrem športového zážitku však Super Bowl priniesol už tradične gigantickú „polčasovú“ šou, nehorázne drahé reklamy a špeciálne spoty. Či už išlo o Avengers: Endgame, Captain Marvel alebo Toy Story 4, pre nás boli najpodstatnejšie krátke hororové upútavky pre Scary Stories to Tell in the Dark, The Twilight Zone a Us.

Ako sme spomínali v našom FB príspevku, dočkali sme sa až štyroch krátkych upútavok na pripravovaný horor Scary Stories to Tell in the Dark. Film je adaptáciou rovnomennej knižnej série od Alvina Schwartza. Filmový príbeh dal dohromady slávny milovník príšer a Oscarov Guillermo del Toro. O réžiu sa postaral André Øvredal.

Príbeh Scary Stories to Tell in the Dark je zasadený do roku 1968 a mestečka Mill Valley, ktoré po generácie prenasledujú hrozivé tiene rodiny Bellowsovcov. Práve v ich sídle mladé dievča Sarah pretvorilo mučivé a tragické tajomstvá do strašidelných poviedok. Zbierku hororu nájde skupina tínedžerov a príbehy konečne ožijú.

Vo filme si zahrali Zoe Colletti, Michael Garza, Gabriel Rush, Natalie Ganzhorn, Lorraine Toussaint a ďalší. Scary Stories to Tell in the Dark vyjde 09.08.2019.

Trailer Big Toe:

Spot Jangly Man:

Spot Pale Lady:

Spot „Red Spot“:

Seriál The Twilight Zone bežal na stanici CBS od roku 1959 do roku 1964 pod kreatívnym a rozprávačským drobnohľadom RodSterlinga, ktorý napísal obrovskú porciu zo 156 epizód a pri ostatných vypomáhal.  Rod Sterling v 60. rokoch postavil viaceré štandardy v televíznom vysielaní a svojimi príbehmi sa dotkol spoločenských problémov, vtedajšej politiky, technológií a nadprirodzena. Krátke a desivé poviedky však vždy ponúkali morálnu dilemu v kontexte otázok, ktoré príbehy obsahovali. Svet sa v dobe vysielania a i jeho samotnej tvorby nachádzal v obdobiach Studenej vojny, však i v roku 1960 sa napätie medzi východnými a západnými veľmocami zvyšovalo, hlavne po zostrelení US špionážneho lietadla nad sovietskym územím. Tento čas strachu a paranoje seriál skvelo zobrazoval a i divákom dnešnej doby dokáže ponúknuť verné pocity tohto času histórie. Rod Sterling, vojnový veterán, vo svojej dobe nemal problém nazývať veci pravými menami a preto sa stal známy aj pre svoj boj s cenzúrou, rozšíreným rasizmom a heroickým zobrazovaním vojny.

Seriál The Twilight Zone sa dočkal reštartu v roku 1986 a na stanici CBS žil po dobu 110 epizód. Ešte predtým v roku 1983 vyšiel film Twilight Zone: The Movie. Naposledy sa The Twilight Zone na televíznych obrazovkách objavil v roku 2002 a to na stanici UPN so 43 odvysielanými epizódami.

Najnovší reštart od CBS príde už 01.04.2019 exkluzívne na CBS All Access. Nový The Twilight Zone bude uvádzať Jordan Peele (Get Out). V seriáli sa ocitnú hviezdy Ike Barinholtz, John Cho, Lucinda Dryzek, Taissa Farmiga, Greg Kinnear, Luke Kirby, Sanaa Lathan, Kumail Nanjiani, Adam Scott či Rhea Seehorn.

The Twilight Zone:

https://www.youtube.com/watch?v=MTR-_1Sytgk

Mierne vynovený trailer vyšiel na horor Us.

 Film je o rodičoch Adelaide a Gabeovi Wilsonovcoch, ktorí vezmú svoje deti na plážový dom s úmyslom oddýchnuť si a odviazať sa od starostí bežného života. Pomáhať v im tom má dvojica priateľov – pán a pani Tylerovci. Bohužiaľ, pokojná idylka sa premení na absurdné peklo po tom, čo ich relax vyrušia nezvyčajní a hlavne nepozvaní návštevníci. Návštevníci, ktorí sú im až príliš podobní.

Film “Us” napísal a zrežíroval Jordan Peele. Vo filme si zahrali Lupita Nyong’o, Elisabeth Moss a Winston Duke, Tim Heidecker, Anna Diop, Kara Hayward, Yahya Abdul-Mateen II, Shahadi Wright-Joseph, Evan Alex, Cali Sheldon a Madison Curry.

Us je z produkcie Monkeypaw Productions a Blumhouse Productions (Paranormal Activity, Insidious, The Purge, Get Out, Split, Halloween) a vyjde 22.03.2019 cez Universal Pictures v amerických kinách. Na Slovensku a v Česku vyjde 28.03.2019 cez CinemArt pod názvom “My”.

Us trailer: