Preskočiť na obsah

Horor v Amityville pokračuje vďaka novému filmu

Horor v Amityville pokračuje!

Neideme sa tváriť, že Horormagória je obrovskou fanúšičkou Amityville. Od roku 1977, v ktorom vyšiel legendárny román The Amityville Horror, sme sa doteraz dočkali vyše 20 rôznych filmov a 7 kníh. Je umenie vedieť, kedy prestať a podľa všetkého, The Amityville Horror nás bude strašiť minimálne ešte tento rok.

Ak si spomínate, koncom minulého roka sme písali o oživenom filme Amityville: The Awakening, ktorý sa dostal aj do slovenských kín. Pripomíname, že toto veľdielo sa presúvalo a menilo takmer 5 rokov, no očividne ani toto nebolo výstrahou pred ďalším pokusom zaujať divákov obohranou platňou.

V októbri nás totiž čaká horor The Amityville Murders, ktorý sa pokúsil o zviditeľnenie už na začiatku tohto roka originálnou kampaňou „Vypustíme trailer o 3:15 ráno“. Teraz už však vieme, že film The Amityville Murders je realitou a nič jeho zrodeniu nezabráni. Keďže pred vami nechceme schovávať nové prírastky do hororovej rodiny, povieme si viac o filme a ukážeme si novučičký trailer.

Filmy Amityville sa točia okolo tej udalosti, takže si bez hanby vypožičiame minuloročný text.

112 Ocean Avenue v mestečku Amityville je jednou z najznámejších hrôzostrašných oblastí, hlavne pre fanúšikov hororu. V roku 1974 sa v dome na 112 Ocean Avenue totiž udiala obrovská tragédia. Ronald DeFeo Jr. tu zavraždil svojich rodičov a štyroch súrodencov.

Tento prípad sprevádzalo viacero záhad, hlavne čo sa týka počtu vrahov. Vyšetrovateľom bolo podozrivé, že všetky obete zomreli v tej istej polohe na posteli bez toho, aby sa čo i len jeden člen rodiny zľakol a pokúsil o útek. Polícia nenašla žiadne sedatíva a tlmič pri streľbe nebol použitý. Odsúdený bol však len Ronald Defeo Jr., ktorý sa pred sudcom snažil dokázať, že pri vykonaných vraždách nebol pri zmysloch. Podľa jeho slov počul hlasy členov rodiny, ktorí voči nemu konštruovali zavraždenie. Malo ísť o sebaobranu.“

Tragickú udalosť hororovo zviditeľnila spomínaná kniha The Amityville Horror z roku 1977, ktorá čitateľom predhodila paranormálne elementy a údajné vplyvy duší z pohrebiska na ktorom bol dom že vraj postavený. Tento román bol založený na spomienkach rodiny Lutzovcov. Tí sa do domu nasťahovali 13 mesiacov po masakre a z domu od strachu ušli o 28 dní neskôr.

Samozrejme, to by nebol hororový film, keby si historické skutočnosti neupravil podľa seba. Takže vo filme The Amityville Murders divákov čaká Ronald DeFeo Jr., ktorému zvláštne entity za stenami nahuckajú niekoľkonásobnú vraždu.

Smutným faktom je to, že The Amityville Murders bol ešte minulý rok prezentovaný ako snaha o preskúmanie skutočných udalostí na 112 Ocean Avenue.

The Amityville Murders zrežíroval a napísal Daniel Farrands. Vo filme si zahrali Chelsea Ricketts, Rebekah Graf, John Robinson, Diane Franklin, Noa Brenner, Liane Kazan, Zane Austin a ďalší.

Film je z produkcie Skyline Entertainment, Cinetel FIlms a vyjde 15. októbra v USA a 3. októbra v Austrálii cez Defiant Screen Entertainment.

Trailer:

Zábery z filmu:

DVD obal:

Značky: