Preskočiť na obsah

Horor Sick for Toys vás pozýva na krvavú večeru

Vianočné dary, ktoré nikdy neomrzia.

Cannes Film Market pokračuje a spolu s ním aj ďalší odprezentovaný žánrový film. Včera sme tu mali The Cleaning Lady, predvčerom Seeds a dnes nás čaká vianočný horor a celovečerný debut Davida Del Ria s názvom Sick for Toys. Ten si pod svoje krídla vzala agentúra Devilworks, ktorú sme na našom webe spomínali pri filme The Hollow Child.

Sick for Toys vyrozpráva šialený vianočný príbeh o Royovi. Ten je dokonalým stelesnením klišé milého chlapa, ktorý nemá šťastie v láske. Nič na ňom viditeľne zlé nie je a ani netrávi 12 hodín denne na Reddite vypisovaním nenávistných komentárov voči ženám. Práve naopak, vždy je po ruke každej jednej svojej kamarátke. Aj keď mu v noci zavolá Kate o tom, že jej milovaný Jason sa neozval od minulého rána, dobrovoľne sa vo večerných hodinách vydá k nemu domov. V dome však niet ani jednej živej duše.

Po Jasonovi stále niet stopy, no Roy je odhodlaný sústrediť sa konečne aj na seba. V tom sa mu ako na zavolanie do života pripletie nádherná a sympatická Emilia. Niečo také sa mu už naozaj dlho nestalo. Navyše, Emilia totálne prevzala iniciatívu a Roy sa môže nechať unášať na vlnách planúcej lásky.

Blížia sa vianočné sviatky a Emilia pozve Roya k sebe domov na večeru. Možno sa všetko deje príliš rýchlo, ale Emilia si ho úplne získala.

Roya privíta po boku svojho brata Edwarda. Roy však veľmi rýchlo pochopí, že Emilia nie je také neviniatko, ako sa zdalo. Má totiž veľmi zvláštnu vianočnú tradíciu zháňania darčekov. Namiesto vyhľadávania akciového tovaru v nákupných centrách preferuje živé hračky. Teda, živé, kým ju neprestanú baviť. Ako sa to Roy dozvedel? Nuž, Emilia mu ponúkla pohrať sa s jej vianočným darčekom. Jedným z nich je aj nezvestný Jason. Náhoda? Možno. No Roy nezdieľa vášeň pre týranie ľudských plyšákov, čo Emiliu pochopiteľne nepoteší. A jej brat Edward? Ten je rovnako šialený a pre svoju sestričku urobí čokoľvek…

Ako sme spomenuli v úvode, o réžiu sa postaral David Del Rio. Scenár a príbeh spracovali James Andrew Oster a Justin Xavier. Vo filme si zahrali Camille Montgomery, Jon Paul Burkhart, Justin Xavier, David Gunning, Melanie Thompson, Morgana Shaw, Katie Wallace a Jeda Maharramov.

Sick for Toys je z produkcie Nine Ten Films a Delco-Cut Productions.Vyjsť by mal ešte tento rok pred Vianocami.

Trailer:

Oficiálne zábery z filmu (Nine Ten Films):

Plagát: