Preskočiť na obsah

Horor Primal Rage poodhalí tajomstvá lesa

Po stopách Bigfoota v horore Primal Rage.

Viera v javy nadprirodzené a v návštevu mimozemských civilizácií je vec jedna, no viera v existenciu rôznych kreatúr je úplne o niečom inom. Predsa len, je jednoduchšie uveriť tomu, že sa v hlbinách oceánov pohybuje pískajúci dinosaurus s dlhým krkom, než pripustiť možnosť existencie zabudnutých duší, ktoré si krátia čas otváraním dverí, keď pozeráte horor.

Nahráva tomu aj fakt, že v súčastnosti je pre vedu neznámych až 86% všetkých živočíšnych druhov. Stačí jeden nezvyčajný exkrement v lese a zrazu o kúsok vedľa vyrastie múzeum venujúce sa mysterióznej kreatúre. Podobný príbeh sa týka aj Bigfoota resp. Sasquatcha. Ide údajne o neznámy druh ľudoopa, ktorý obýva severozápad Severnej Ameriky. História tejto zvieracej príšery je však značne rozsiahla, výraz „bushman“ poznajú aj Eskimáci, indiánsky kmeň Hupa pozná ľudoopiu príšeru pod názvom Oh-Mah.

Aj napriek historickým prameňom a súčasnej technológii je existencia tzv. Bigfoota stále nepotvrdená. Spoločenstvo Bigfootov si očividne veľmi chráni svoje súkromie a vysoko pravdepodobne títo ľudoopi nie sú ani agresívni. Najhoršie príbehy hovoria o nepresnom hádzaní kameňov a divokom zápachu.

I keď väčšina „vyšetrovateľov“ a rodín chodí na „lov“ Bigfootov, v prípade Ashley a Maxa bude všetko opačne. V hlbokých lesoch severozápadu Severnej Ameriky začne túto dvojicu prenasledovať niečo, čo sa podobá na Bigfoota. Ich boj o prežitie sa premení na hororovú legendu z úst pôvodných obyvateľov Ameriky, keď Bigfoot alebo Oh-Mah, ako mu hovorí indiánsky kmeň Hupa, nebude jediným zvláštnym úkazom v lese. Ashley a Max veľmi rýchlo pochopia, že les v sebe skrýva mnoho ďalších desivých tajomstiev. Záchrana bude v ich rukách, no taktiež sa budú musieť spoliehať aj na ochotu miestnych obyvateľov.

O film Primal Rage sa postaral Patrick Magee, pre ktorého ide o režisérsky debut. Má však bohaté skúsenosti ako expert na špeciálne efekty a masky (Spider-Man, Alyce, Men in Black 3). So scenárom mu pomohol Jay Lee (The Slaughter, Zombie Strippers, Alyce). Vo filme si zahrali Casey Gagliardi, Andrew Joseph Montomery, Marshal Hilton, Eloy Casados a Justin Rain.

Primal Rage (pôvodne Primal Rage: The Legend of Oh-Mah) vyjde v USA cez distribučnú spoločnosť Blue Fox Entertainment a to 26. januára 2018.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: