Horor Pari sa zahráva s diablom

Pari po druhý krát.

Ak sa vám zdá, že horor s názvom Pari vám je povedomý, tak sa vôbec nemýlite. V januári sme totižto písali o pakistanskom horore s totožným názvom. Tentokrát však ide o rovnomenný film z Indie.

Bollywood sa snaží vydupaťsi vlastnú stopu v horore čoraz intenzívnejšie. Ide o jediný žáner, ktorého filmové produkty zaostávajú a ani komerčne nešliapu na päty komédiám či drámam. Diváci v Indii veľmi dobre vedia, že Bollywood doteraz nevyprodukoval nič výnimočné a aj nedávne iskierky nádeje nenaplnili očakávania fanúšikov, ktorí majú prístup k západnej tvorbe.

Tento nelichotivý stav hororu v Bollywoode sa zrejme zmení, a to práve vďaka hororu Pari. Ide o zaujímavú paralelu s pakistanským menovcom, nakoľko i jeho tvorcovia ním chceli započať vlastnú revolúciu.

Jedným z dôvodov, ktorý má naznačovať hororovú vážnosť projektu Pari je meno Anushka Sharma. Anushka je v Indii jednou z najpopulárnejších áčkových herečiek a kde sa objaví, tam žne úspech. Pari sa tak stane vôbec prvým indickým hororom, v ktorom sa objaví domáca top hviezda. Tu však jej angažovanosť nekončí. Pari je z co-produkcie spoločnosti Clean Slate Films, ktorú vedú práve samotná Anushka Sharma a jej brat Karnesh.

Samotný dej filmu je i napriek dostupnosti klipov a teraz vydaného traileru stále zahalený rúškom tajomstva. Vieme len toľko, že centrom príbehu je mladá žena (Anushka Sharma), ktorú autority nájdu vystrašenú, nervóznu a bez nikoho, kto by ju hľadal. Dobrotivý sympatický muž (Parambrata Chatterjee) si ju vezme pod svoje ochranné krídla, a to aj z dôvodu strachu o jej život, nakoľko neustále opakuje, že ju chce niekto zabiť.

Ukáže sa však, že neznáma žena skrýva temné tajomstvo a je pod vplyvom diabolských síl. Tie sa začnú prejavovať hriešnymi činmi a čoraz silnejším supernaturálnym terorom. Za jej temným osudom sa však skrýva viac, než sa na prvý pohľad zdá.

Zaujímavým marketingovým ťahom je vydanie filmu 2. marca tohto roku, kedy začína hinduistický sviatok Holi. Počas neho sa vedú masívne oslavy víťazstva dobra nad zlom.

Pari je režisérskym celovečerným debutom Prosita Roya. Na scenári okrem P. Roya spolupracovali Abhishek Banerjee a Anvita Dutt. Vo filme si zahrali Anushka Sharma, Parambrata Chatterjee, Rajat Kapoor a Ritabhari Chakraborty.

Pari je z produkcie Clean State Films, KriArj Entertainment & Kyta Productions a vyjde medzinárodne 2. marca cez distribučnú spoločnosť Pooja Films.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: