Preskočiť na obsah

Horor Jigsaw s krvavou kampaňou

Jigsaw motivuje k darovaniu krvi.

26. október je takmer tu a s ním aj ôsmy diel série Saw, tentokrát s názvom Jigsaw (pôvodne Saw: Legacy). Po nemastnom-neslanom finále v podobe Saw: The Final Chapter (2010) sa Lionsgate Films spolu s produkčnou spoločnosťou Twisted Pictures rozhodli slávnu hororovú sériu oživiť a napraviť svoje predchádzajúce chyby. Ak si chcete pozrieť trailer a dozvedieť sa o filme viac, navštívte náš predchádzajúci článok.

Torture porn séria, ktorá v roku 2004 odštartovala hviezdnu a v mnohých ohľadoch legendárnu kariéru dvom osobnostiam hororu Jamesovi Wanovi (Death Silnece, Insidious, The Conjuring, The Conjuring 2) a Leighovi Whannellovi (Death Silence, Insidious, Insidious 2, Cooties, Insidious 3), okrem svojej ikonickej povesti už vo svojich začiatkoch zaviedla jednu veľmi šľachetnú tradíciu – darovanie krvi.

Už od prvého filmu bolo súčasťou propagácie filmov Saw darovanie krvi vďaka „turné“ mobilných darcovských bánk, ktoré minimálne v USA majú podobu špeciálne vybavených autobusov. Po minulé roky tieto aktivity propagovali temné zdravotné sestričky v dobových uniformách, ktoré za odmenu rozdávali lístky na film.

Inak tomu nebude ani pri príležitosti premiéry filmu Jigsaw. Rozdielom je však to, že tentokrát sa kampaň dotýka LGBT komunity. V USA do roku 2015 mali neheterosexuálne orientovaní jedinci dokonca zakázané darovať krv. V roku 2015 prišla mierna zmena, avšak stále je podmienkou nemať pohlavný styk s osobou rovnakého pohlavia minimálne po dobu jedného roka pred darovaním.

HIV a LGBT aktivisti sa snažia so stigmou a negatívnou aurou okolo minoritných sexuálnych orientácií neúnavne bojovať, k čomu príde na pomoc práve film Jigsaw. Na kampaň s príznačným a hravým názvom „Všetky typy sú vítané“ sa jej šéf Tim Palen rozhodol využiť na sociálnych sieťach populárne osobnosti, ktorých fanúšikovia sa zväčša radia do tejto marginalizovanej skupiny ľudí. Producent filmu Mark Burg sa dokonca vyjadril, že ich cieľom je zmeniť súčasnú diskriminujúcu legislatívu.

Darcovské kampane Saw mali vždy obrovský úspech, doteraz ľudia darovali viac než 60 tisíc litrov krvi, čo pomohlo takmer 360 tisícom ľuďom.

Pozrite si fotogalériu kampane „Všetky typy sú vítané“. Nájdete medzi nimi osobnosti Shauna Rossa, Amandu Lepore, modelky Mykie, Mosh, Nyakim Gatwech, filmovú kritičku Grae Drake, promotérku Susanne Bartsc a fitness hviezdu Dana Rockwella

Na samom konci nájdete fotogalériu predošlých kampaní.

Predchádzajúce kampane: