Preskočiť na obsah

Horor Double Date varuje pred atraktívnymi ženami

Pozor na rande s atraktívnou ženou, varuje film Double Date.

Začneme hneď zhurta. Sex je (vo všeobecnosti) dôležitou súčasťou našich životov a pokiaľ sa nevynájdu oplodňovací roboti, bude od neho závisieť prežitie našej civilizácie aj naďalej. Sex bol a vždy bude v našej spoločnosti bizarne glorifikovaný a pre mnohých mladých ľudí, ktorí objavia multifunkčnosť svojich genitálií, je akýmsi schodíkom k reálnej dospelosti. Nechceme propagovať zaužívané stereotypy o dievčenských romantických dušiach a nadržaných chlapcoch, ale nebudeme si klamať, čo má penis, to chce zasunúť a navyše sa to hodí k filmu, o ktorom budeme písať.

Nie je žiadnym prekvapením, že každý chlapec túži dosiahnuť svoju dospelosť čo najskôr. Nezávisí to však len od neho, ale aj od partnerky, ktorá dobrovoľne, bez nulového nátlaku a so súhlasom povie áno. Dočkať sa toho niekedy trvá veľmi dlho a niektorí chlapci majú genetickú a povahovú smolu, ktorá ich predurčuje na nekonečné čakanie na dievča s nízkym sebavedomím, ktoré sa počas svojej depresívnej epizódy potrestá sexom s nechutným človekom.

Tým chceme povedať, sex je vzácna vec a je jedno, či ho prvýkrát zažijete v 18 alebo v 30. Síce je na slovensku legálna hranica o dosť nižšia, nikdy neriskujte sex v 16. Teda, pokiaľ vás oň nepožiada atraktívna profesorka zo školy, nepomôže vám so známkami a negarantuje vám, že si nič nebude natáčať. V tom prípade máte naše požehnanie.

O tom je presne (nie úplne) film Double Date. Jim bude čoskoro oslavovať svoje 30. narodeniny a doteraz nemal jedinú ženu. Na psychiku človeka to vplýva neskutočne negatívne. Predsa len, vidieť naokolo nedosiahnuteľné príťažlivé ženy a zaľúbené páry, to človeka zničí. Preto sa mu rozhodne pomôcť jeho najlepší kamarát Alex, ktorý vezme Jima do baru a pokúsi sa mu nejakú ženskú zohnať, nech neprekročí prah svojho jubilea ako panic.

Na počudovanie oboch však ide všetko jednoducho a rýchlo. Priamo pri bare stojace ženy sú absolútne mimo ligu jedného i druhého, no očividne s nimi flirtujú. I napriek pokazenom flirte zo strany Jima, dámska dvojica Kitty a Lulu a na počudovanie sestry, súhlasia s ďalším dvojitým rande. Alex sa teší, že si vrzne a Jim je v strese z predstavy, že sa bude musieť vyzliecť.

Čo nevedia je to, že Kitty a Lulu sú sériové vrahyne vraždiace nadržaných nechutných chlapov, ktorí zneužívajú naivitu žien len pre potešenie vlastných odporných pamprlákov.

Panic Jim je však prekvapený z toho, že si s Lulu skvele rozumie a posledné, čo mu behá po rozume je sex. Lulu to totálne prekvapí a začne pochybovať o svojom morálnom vražednom motíve. Bude závisieť len od nej, či dvojicu kamarátov varuje pred ich blížiacou sa smrťou. Lulu sa dokonca pokúsi prehovoriť aj samotnú Kitty, tá je však presvedčená o tom, že všetci chlapi sú prasatá a zaslúžia si mať odcvaknuté gule.

Double Date je celovečerným režisérskym debutom Benjamina Barfoota. Ide taktiež o prvý celovečerný film, pre ktorý napísal scenár Danny Morgan. Vo filme si zahrali Michael Socha (This is England, Being Human), Georgia Groome (Angus, Thongs and Perfect Snogging), Danny Morgan (On The Road, Breaking The Bank) a Kelly Wenham (Life On Mars, Dead Set).

Double Date z produkcie Stigma Films, Merrymeet Films a Dignity Film Finance vyjde 13. októbra v kinách v UK a to vďaka distribučnej spoločnosti Pinpoint Films.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: