Horor Discarnate preskúma posmrtný život

Existuje život po smrti? Poznať definitívnu odpoveď na túto otázku by rozhodne pozmenilo hodnoty a myšlienkové pochody väčšiny ľudstva, hlavne ak by išlo o odpoveď pozitívnu. Neurovedec Dr. Andre Mason chce spolu so svojim tímom ukončiť všetky debaty a dokonca aj nazrieť na „druhú stranu“. Dr. Mason je totiž presvedčený o tom, že svet mŕtvych je skutočný.

Takéto silné osobné presvedčenie síce nie je tou najlepšou vizitkou pre akéhokoľvek vedca, ktorý by mal túžiť byť objektívny, no Dr. Mason má vlastný tragický dôvod pre svoje chcenie. Je ním jeho nezvestný syn a akákoľvek vedomosť o tom, čo sa mu stalo, by mu pomohla v boji so smútkom. Dr. Mason však nie je jediný člen tímu, ktorý má tragický dôvod pre svoju účasť na výskume.

Spoločne sa usadia v schátralom dome a uskutočnia test nového séra, ktoré by malo rozšíriť obzory ľudského vedomia a človeka preniesť do mŕtvej reality. Po prvých halucináciách je jasné, že sérum má vedľajšie účinky, a čo je ešte horšie, kontakt so smrťou si so sebou nesie svoje následky.

Horor Discarnate zrežíroval celovečerný debutant Mario Sorrenti. Scenár však napísal Mario Miscione, ktorý je zodpovedný za sci-fi hororový film Circle (2015). Pomáhala mu Marcella Ochoa. Vo filme si zahrali Bex Taylor-Klaus, Nadine Velazquez, John Stewart, Thomas Kretschmann, Jessica Morris, Chris Floy a Cassandra Clark.

Discarnate je z produkcie Fire Trial Films, Street Entertainment a vyjde v prvom kvartáli budúceho roku na VOD cez The Orchard a na DVD cez Uncork’d Entertainment.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: