Horor ‚Censor‘ vás vezme do nového sveta šialenstva

Cenzúra navráti zabudnutý horor.

Držať divákov v bezpečí.

Debut Prany Bailey-Bondovej s názvom Censor si na svojej svetovej premiére na Filmovom Festivale Sundance v januári tohto roku získal oslavné ohlasy od medzinárodných filmových kritikov. Už v júni príde vďaka Magnolia Pictures & Magnet Releasing aj na digitálne platformy. Ak vás zaujíma, čím si hlavne žánrových recenzentov Censor získal, trailer vám určite ukáže pár dôvodov na hororovú radosť.

Censor je o Enid, pracujúcej na pozícii filmového cenzora. Divákov chráni pred audiovizuálnym hororom, ktorý by ich jemné duše a nevinné oči nedokázali prehltnúť. Do rúk sa jej dostane znepokojivý, morbídny film s bohatou potrebou na jej cenzurujúci talent. Poctivý, detailný, no zároveň rutinný proces sa premení na šialenú obsesiu. Vo filme zazrie neznámu herečku, ktorá sa až podozrivo podobá na jej z detstva stratenú sestru. Roky si dávala za vinu svoju neschopnosť vybaviť si akékoľvek detaily jej zmiznutia. Scény z hrozivého filmu v nej však odomkli matné spomienky. Enid zrejme dostala druhú šancu na záchranu svojej sestry, no ako jej trauma súvisí so svetom filmového hororu?

Vo filme si zahrali Niamh Algar, Sophia La Porta, Michael Smiley, Vincent Franklin, Clare Holman, Adrian Schiller, Felicity Montagu a mnohí ďalší.

Censor je z produkcie Silver Salt Films a vyjde vďaka Magnolia Pictures & Magnet Releasing 18. júna 2021 na VOD.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *