Preskočiť na obsah

Horor Annabelle 3 oficiálne potvrdený. O čom pravdepodobne bude?

Bábika opäť ožije.

Ak sledujete náš Facebook, tak si zrejme spomínate na moment spred pár dní, kedy sme vás informovali o tom, že štúdio Warner Bros. si na dátum 03.07.2019 prichystalo dovtedy neznámy hororový film z univerza V zajatí démonov. V tom istom príspevku sme vás spýtali, či by ste sa viac potešili tretej časti V zajatí démonov alebo pripravovanému filmu The Crooked Man, ktorý má prebádať desivú históriu riekankovej entity z filmu V zajatí démonov 2.

Väčšina z vás si želala V zajatí démonov 3 a niet sa čomu čudovať. Originálne príbehy démonológov Warrenovcov preslávili Jamesa Wana a svojim bizarným svetom umožnili vznik viacerých spin-offov, či už išlo o Annabelle alebo The Nun. Musíme sa priznať, že sme si želali The Crooked Mana, predsa len, išlo by o niečo nové a riskantnejšie. Zrejme to isté si povedali vo Warner Bros. Vybrali sa totiž tou najistejšou cestou.

Neuvidíme ani tretiu časť V zajatí démonov a ani pokrivenú entitu. Po dvoch rokoch totiž príde tretia časť zo série Annabelle. Minimálne z finančného hľadiska ide o pochopiteľný krok. Film Annabelle: Zrodenie zla od režiséra Davida F. Sandberga (Lights Out, 2016) a scenáristu Garyho Daubermana (Annabelle, IT, The Nun) zarobil vyše 300 mil. USD, čo je takmer o 50 mil. USD viac ako pôvodná Annabelle. Okrem vyššieho zisku dosiahla druhá Annabelle omnoho pozitívnejšie ohlasy kritikov. Ako však do časovej línie zapadne tretia časť?

Bábiku Annabelle ste mohli prvýkrát vidieť v úvode V zajatí démonov. Fanúšik Warrenovcov teda veľmi dobre vie, že tak či onak, bábika skončí za priehľadným sklom v súkromnej zbierke Warrenovcov, kde ju ju chodí v pravidelných intervaloch svätenou vodou pokropiť kňaz.

Prvý film Annabelle zaviedol diváka do roku 1967, kedy manželov Miu a Johna napadla zamilovaná dvojica, ktorá bola súčasťou satanistického kultu. Muž z dvojice zahynul nedobrovoľne a mladá žena s bábikou Annabelle v rukách spáchala moment po smrti priateľa samovraždu podrezaním svojho krku. Jej krv padajúca na bábiku umožnila neznámej démonickej entite preniesť svoju pekelnú energiu do bábiky.

Prvá časť Annabelle bola prequelom k filmu V zajatí démonov a tento prequel dostal vlastný prequel (zostaňte s nami) v podobe Annabelle: Zrodenie zla. V ňom sa divák dostal ešte ďalej do histórie, konkrétne do rokov 1943 a 1955. V roku 1943 totiž Samuel Mullis a Esther prišli o svoju 7 ročnú dcéru Annabelle. Plní ľútosti netúžili po ničom inom, len aby mohli svoju zosnulú dcéru ešte aspoň raz vidieť. Samuel sa venoval výrobe bábik a jednu nádhernú vyrobil. Keď smútiaci rodičia zazreli ducha svojej dcéry, zostali natoľko šokovaní, že tejto entite povolili prebývať v novovyrobenej bábike. Z dcéry sa však vykľul démon, ktorého úspešne uzemnili za pomoci kňaza.

V roku 1955 sa však osamotení manželia rozhodli prijať siroty, z čoho sa stala ideálna šanca na nový život pre slabého démona schovávajúceho sa v bábike. Démon svojimi limitovanými silami zlákal jednu zo sirôt Janice, ktorú nakoniec ovládol.

Záver Annabelle: Zrodenie zla sa napojil na úvod prvého filmu, vďaka čomu je zrejmé, že členka satanistického kultu bola v skutočnosti Janice/Annabelle, stále spätá so svojim občasným domovom v podobe bábiky, ktorú v tej dobe vlastnili Mia a John. Z prvého filmu tak vieme, že bábika Annabelle dosiahla svoju silu a rovnako vieme, že sa v závere filmu dostala do rúk matky, ktorá ju kúpila v starožitníctve pre svoju dcéru Debbie. Z filmu V Zajatí démonov vieme, že Debbie je meno študentky medicíny, ktorú spoločne s jej spolužiačkou začala terorizovať Annabelle resp. démon obývajúci túto milú bábiku.

Ak v tom nemáte chaos, tak gratulujeme. Ak sa i napriek tomu pýtate, o čom vlastne bude tretí film Annabelle, tak vám jednoducho viac povedať nevieme. Je však logické, že príbeh sa bude orientovať okolo neznámej udalosti, ktorá nadväzuje na kúpu Annabelle 6 mesiacov po tragédii s Johnom a Miou a zároveň spojí oba svety V zajatí démonov a Annabelle v jeden celok.

To sú však všetko len dohady. Jedinou istotou je to, že film zrežíruje Gary Dauberman, ktorý napísal scenáre pre obe predošlé časti Annabelle. Tretí film môžete očakávať 03.07.2019. S vysokou pravdepodobnosťou pôjde o posledný film venujúci sa obľúbenej bábike.

1 názor na “Horor Annabelle 3 oficiálne potvrdený. O čom pravdepodobne bude?”

  1. Pingback: Bábika Annabelle sa vracia domov - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.