HBO nás prevedie lesom so Slendermanom

Slenderman dostane svoju televíznu podobu v dokumentárnom formáte z produkcie HBO.

Každý pozná Slendermana, supernaturálny fenomén vznikol v roku 2009 na online fóre Something Awful. Jeho tvorca Eric Knudsen sa pri jeho vzniku nechal inšpirovať Tall Manom z filmu Phantasm, Kingovou Hmlou a krátkym príbehom The Insidious Beast od Zacka Parsonsa. Ericovi zrejme nikdy nenapadlo, že sa z pár obrázkov stane senzácia produkujúca videohry a neskôr aj dokumentárny film.

Slenderman je vysoká a tenká bytosť v obleku a bez tváre, traumatizujúca ľudí, hlavne deti. Okrem klasických „reálnych“ skúseností so Slendermanom v podobe príbehov a blogov kolujúcich po celom internete, sa tento fenomén bohužiaľ stal súčasťou aj jednej tragédie.

V roku 2014 pri lese vo Waukeshe, Wisconsin, cyklista našiel dobodané dievča. Utŕžilo devätnásť bodných rán od dvoch dvanásťročných spolužiačok. Tie ju podľa ich vlastných slov chceli obetovať pre Slendermana. Dievča našťastie prežilo.

Dokumentárny film nesie názov _beware the slenderman a práve túto udalosť film dokumentuje. Dokumentárny film s rovnakým názvom sa premietal v limitovanom počte na SXSW festivale v marci tohto roku a podľa ohlasov išlo o mrazivú skúsenosť. Produkcia HBO si ho vzala pod svoje krídla a odvysiela ho 23. januára 2017.