‘Halloween zabíja’ v novom oficiálnom traileri

Halloween sa neskončil. Naopak, sviatok všetkých mŕtvych pokračuje.

Zla sa len tak nezbavíte.

Nech už má ktokoľvek akýkoľvek názor na Halloween z roku 2018 od Davida Gordon Greena a produkcie Blumhouse, jedno sa filmu uprieť nedá – upútal a zarobil. Z kín si odniesol vyše 200 mil. eur a stal sa najziskovejšou časťou štyri dekády starej hororovej filmovej série.

Sequel s názvom Halloween zabíja (Halloween Kills) mal vyjsť ešte minulý rok, no horor desivejší než Michael Myers tieto plány prekazil. Na druhej strane Halloween patrí medzi horory, ktoré sa najlepšie konzumujú v jesenných kinách, takže počkať si jeden rok na štandardnejší zážitok sa určite oplatilo.

Halloween zabíja (Halloween Kills) priamo nadväzuje na záver prvej časti, v ktorej ste Michaela Myersa mohli vidieť vzbĺknuť v plameňoch špeciálne pripravenej pasce z mysle po pomste hladnej Laurie Strode. Psychicky vyčerpaná a so život ohrozujúcimi zraneniami sa prebudí v nemocnici, po boku svojej vnučky Allyson a dcéry Karen.

Presvedčená o tom, že svojho celoživotného strašiaka konečne zabila, sa však rýchlo vráti do svojej cyklickej nočnej mory po tom, čo sa zamaskovaný Michael Myers vyšplhá z plameňov a započne nový krvavý teror. Laurie je stále odhodlaná bojovať a na pomoc jej tentokrát prídu aj obyvatelia mestečka Haddonfield. Ženy Strodeové sa spoja s preživšími po obetiach masakru a urobia všetko pre to, aby vystopovali a zabili Michaela. Koniec je nablízku. Teda, dosť blízko, nakoľko nás ešte čaká tretí film Halloween končí (Halloween Ends) v 2022.

Halloween zabíja zrežíroval David Gordon Green a scenár dali dokopy Scott Teems a Danny McBride.

Vo filme si zahrali Jamie Lee Curtis, Andi Matichak, Judy Greer, Anthony Michael Hall, Kyle Richards, Dylan Arnold, Nick Castle, James Jude Courtney a Robert Longstreet.

Halloween zabíja (Halloween Kills) je z produkcie Blumhouse Productions, Miramax a Trancas International Films a v slovenských a českých kinách vyjde 14. októbra 2021 vďaka CinemArt. V USA vyjde 15. októbra 2021.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *