Halloween a spoznávanie smrti v novom horore Hurt

Príbehy z Fantasia Festivalu.

Sonny Mallhi ma špecifický štýl, ktorý spočíva v talente vytvoriť uveriteľný obraz reálneho života a následne cezeň prekresliť brutálnu čiaru čistokrvného hororu. Mohli ste to zažiť pri filme Anguish (2015) či Family Blood, o ktorom sme nedávno písali. Ako scenárista sa predstavil v napínavých projektoch Crush (2013) a The Roommate (2011). Sonny však vyniká aj ako producent. Shutter (2008), The Strangers (2008), Possession (2008), House at the End of the Street (2012), At the Devil’s Door (2014), The Monster (2016) sú všetko horory, v ktorých mal Sonny Mallhi prsty.

Tentokrát sa vracia na Fantasia Festival so svojim tretím celovečerným mrazivým filmom Hurt, cez ktorý sa prenesieme do New Caney v Texase, farmárskeho mesta, v ktorom čas plynie pomaly a životy obyvateľov nevyrušujú udalosti okolitého sveta. Blíži sa však Halloween a s ním každoročná mestská hororová show. Rose sa na ňu teší, na tvári má svoju desivú masku a v tichu večera si poťahuje z cigarety. Na mestské oslavy sa chystá aj jej manžel, ktorý sa nedávno vrátil z vojny.

Tohtoročná hororová show sa však od tých predošlých bude odlišovať. Desivé sviatočné masky opadnú a namiesto krikov meniacich sa na smiech sa Rose dočká nového poznania – poznania smrti.

Chaos, nervozita, násilie a psychóza americkej kultúry. To má priniesť Hurt. To chcel docieliť Sonny Mallhi.

Hurt je z produkcie Blumhouse Productions (Insidious, Sinister, The Purge, Oculus, The Gift, Split, Get Out, Halloween) a zahrali si v ňom Emily van Raay, Andrew Creer, Michelle Treacy, Stephanie Moran, Bradley Hamilton a ďalší.

Hurt sa najprv ukáže na Fantasia Festivale v Montreale 26. júla tohto roku. Na túto počesť vyšiel trailer exkluzívne pre IndieWire.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=beov116UcWU

Zábery z filmu:

 

Plagát: